Wpis z mikrobloga

Wykop w pigułce:

Facet mógł mieć chwilowe załamanie nerwowe po zerwaniu z dziewczyną, utracie pracy, straceniu kogoś bliskiego. Chwilowo nie widzi sensu życia. Równie dobrze dwa lata później po pomocy terapeuty mógłby być znowu szczęśliwym, dobrze funkcjonującym facetem.

#!$%@? NIECH SKACZE, PO CO MU POMAGAĆ, #!$%@? SPOŁECZEŃSTWO CHCE ABY KTOŚ ŻYŁ I BYŁ SZCZĘŚLIWY

boże, jak gardzę

#shitwykopsays #bekazpodludzi #samobojstwo
Pobierz
źródło: comment_A58daOIiIcLzevg5RIhyNSusPRzNTPUj.jpg
  • 35
aczkolwiek sam przechodziłem przez depresję i miałem różne dziwne akcje - skończyło się terapią.


@Mistrszzz: a mogłeś mieś dziwną akcję kończącą się śmiercią
"Do której namówiłem się sam - da się"
brawo! U nie wszystkich sie da. Niektórzy potrzebują posiedzieć w psychiatryku...
Znam typ ludzi, którzy mieli depresję i żyją więc uważają się za lepszych od innych ;/
@seshh: równie dobrze może nigdy szczęśliwy nie był, terapie nie pomagają i jedyne co osiągneliście to przedłużenie katuszy biednego człowieka? Popieram legalizację eutanazji po konsultacjach ze specjalistami. To rozwiązanie idealne dla wszystkich stron. Ci co mają chwilowe załamanie nerwowe udadzą się do specjalisty, ci co zwyczajnie mają już dość życia będą mogli się go pozbawić w humanitarny sposób, który nikomu nie zaszkodzi.
@Himre: @88chaos-STAR: @Heibonna: mylicie empatię z altruizmem. Co do reszty się zgadzam. Altruizm jest zdeterminowany biologicznie i wykształcił się w toku ewolucji. Jesteśmy zwierzętami stadnymi i m.in. dlatego nam się udało najbardziej rozwinąć i zdominować inne gatunki. Choć powszechnie altruizm uważa się za antonim egoizmu, to patrząc z perspektywy zaspakajania potrzeb neurobiologicznych jednostki, można powiedzieć, że postawa altruistyczna jest działaniem egoistycznym. Co nie przeczy jednoczesnemu działaniu na korzyść grupy,
@kotelnica zgadzam się z tobą ale przeciętny Kowalski myśli po prostu ze ma dobre serduszko i elo. Nawiedzona koleżanka tak to wykrzyczala ze zabrzmiało jak krzyk skrzywdzonej nastolatki jeszcze ta (#!$%@?) na końcu zdania xd