Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie wiem czy się cieszyć czy nie Miraski wy moje, ale dostałem kredyt na mieszkanie. Z jednej strony fajnie, bo już 34 na karku, żona 30, z drugiej strony 30 lat płacenia ;/

Trochę się dygałem czy zdolność wyjdzie dobra, czy decyzje będą pozytywne itd.

Jakby to kogoś interesowało:

1) Bank: PEKAO S.A.
2) Od momentu złożenia wniosku ze wszystkimi dokumentami do momentu podpisania umowy kredytowej: 14 dni
3) Rynek wtórny
4) Wkład własny: 20%
5) Rata stała: 900 zł.
6) Okres kredytowania: 360 miesięcy
7) Dochód wspólny: 6-8k / miesiąc
8) Umowa o pracę / JDG
9) Zamierzam nadpłacać 100%

Mirasy, nie dajcie się zwieść miłym słówkom w czasie spotkań - decyzja nie jest pewna aż do końca.

#kredyt #banki #bankowosc #polska #mieszkanie #pieniadze

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Nie wiem czy się cieszyć czy nie Mi...
źródło: comment_idgf91Ct829WDKk2GVHUXCgWvioVFM72.jpg
  • 13
@karid: Nie ma odsetek, ale przy racie równej na początku (i to niestety dość długo) odsetki stanowią nawet 80% raty, a kapitału spłaca się malutko. A że te wszystkie marże i ubezpieczenia są liczone od salda zadłużenia, to przez wiele miesięcy płaci się większe raty odsetkowe, niż możnaby płacić, biorąc raty równe. Jak do tego dodamy jeszcze zakaz nadpłacania przez 3 pierwsze lata, jaki nadal część banków uskutecznia, oraz fakt, że
@Pantegram: W Polsce kredytu jeszcze nie brałem ale na przykładzie Holandii i wielkiej Brytanii wyglada to tak ze masz rozbicie na stała stawka która spłacasz czyli kapitał i odsetki i teraz np w Holandii przy spłacie kapitału, odsetki tez maleją bo płacone są od pożyczonego kapitału co miesiąc ubywa wiec odsetki maleją i co miesiąc mniejsza rata plus mozesz nadpłacać ale się nie opłaca zwłaszcza jak zarabiasz dużo bo mozesz odsetki
z koleji wielkiej brytani kapitał i odsetki są liczone razem chyba tez jak w Polsce co powoduje ze rata nie zmienia się mimo ze spłacasz kapitał dopiero nadpłaty powodują redukcje odsetek


@Scaven: no nie jest tak. Cześć odsetkowa zawsze placisz od kapitału który został do spłacenia (zawsze maleje chyba że ci się oprocentowanie zmini w trakcie) oraz czesc kapitalowo ktora jest stala (przy ratach malejacych) lub sie zwieksza (przy ratach stalych).
@Scaven: Właśnie to jest dla mnie #!$%@? w PL, że aktualnie od podatku nie możesz odpisać... Nic ( ͡° ͜ʖ ͡°) Serio, nawet "ulga na Internet" obowiązuje tylko na 2 lata, i to jeszcze jak nie skorzystasz 2 lata z rzędu, to ten 2. rok przepada... To jest jakaś porażka ()