Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie jak ludzie mówią, że jak płaca minimalna za 4 lata wzrośnie do 4000 zł to większość ludzi starci pracę,a firmy zaczną się masowo zamykać xDD.

Przypominam, że nie tak dawno na umowach zlecenie nie obowiązywała minimalna stawka godzinowa. Płace typu 6/7 zł brutto za godzinę były normalnością. Jak widać, po wprowadzeniu minimalnej stawki jakoś fastfoody/kina/restauracje itd. nie pozamykały się, a bezrobocie jak spadało tak spada. ¯\_(ツ)_/¯

#polska #zarobki #gospodarka #takaprawda #praca #pracbaza
  • 8
@zemsta_przegrywa: tylko że gospodarka musi zdążyć zarobić na takie pensje, to będzie ogromny szok jak wszystko nagle podrożeje, owszem część ludzi zachowa prace ale cześć nie i co wtedy ?
a na to nałoży się zmniejszenie inwestycji w kraju, spadek konsumpcji itd
@Cinekk: wybacz ale "współczynnik" wydajność pracy został stworzony chyba tylko po to by wytłumaczyć takim białym murzynom jak my że ich waluta jest warta 1/4 obowiązującej w unii , zamiast ratio zbliżać się do parytetu 1:1 wraz z rosnącą gospodarką Polski oddala się co jest ewidentnym szwindlem mającym trzymać nas jako zasób taniej siły roboczej
@akiko: wariat .....jakie to miłe :)
dobra przyłapałaś mnie, nie sprawdzam kto mi dał plusa ale tu temat dotyczył wskaźników ( moja działka ) które zawsze coś opisują lub powinny a że na studiach czegoś uczą a potem w praktyce te wskaźniki do niczego się nie nadają
na jednym z wykładów na Uniwerku profesor rozgadał się na temat tarczy podatkowej i zrobił to na przykładzie zakupu akcji ( jakaś świeża emisja