Wpis z mikrobloga

@Francisco_dAnconia: Nie pytalem jeszcze, ale serio po tych 6 tyg nie wiem czy ogarne dowodzenie druzyna, chlopami co tam siedza pewnie po 10 lat, nie znam mapy dobrze, lacznosci. Bida ogolem... Na stronie tez nie maja nic o przyjmowaniu podoficerow, tylko szeregowych. Choc mam tam kumpla i mowil ze brakuje kaprali i nawet typki z Policji przychodza.
po tych 6 tyg nie wiem czy ogarne dowodzenie druzyna, chlopami co tam siedza pewnie po 10 lat, nie znam mapy dobrze, lacznosci. Bida ogolem


@invictus-: A czego Ty się spodziewałeś po sześciotygodniowej szkółce? Że przyjdziesz dowodzić żołnierzami z dziesięcioletnim stażem, którzy na szkółkę musieliby w większości przypadków ciężko zapracować, a sama szkoła trwałaby pół roku, i będziesz poważnie traktowany? (: Przecież 'kurs na szeregowego' trwa parę miesięcy, a tutaj w
Myslalem bardziej o sluzbach podleglych MSWiA. Plany sie zmienily bo mega mi sie tam spodobalo.


@invictus-: a to ten kapral działa też w Policji, idę na to przeszkolenie i dostaję kaprala/starszego posterunkowego?
@invictus-: Funkcjonariusz Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Służby Celnej, Pań- stwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego lub Centralnego Biura Antykorupcyjnego może być na własną prośbę przenie- siony do służby w Policji, jeżeli wykazuje on szczególne predyspozycje do jej pełnienia.

Widzisz gdzieś tam wojsko? (Art 25a, ustawa o policji)