Wpis z mikrobloga

Mirki, zamówiłem ostatnio telewizor. Na zamówieniu od razu wyskoczyło transport z wniesieniem: 0zl więc profit. No i dzwoni dostawca do żony i w rozmowie wyszło, że on nigdzie nie ma w zamówieniu darmowego wniesienia. Chwila, chwila, ale przecież wyraźnie stoi napisane. Żona otwiera szczegóły dostawy a tam dowiaduje się, że istnieje coś takiego, jak wniesienie przed budynek . W praktyce ogranicza się to do #!$%@? towaru z busa na chodnik. No #!$%@? by ich...
#oleole
#januszebiznesu
#gownowpis
W.....d - Mirki, zamówiłem ostatnio telewizor. Na zamówieniu od razu wyskoczyło trans...

źródło: comment_Gq5M4OvPlFGeOuY8qMNLAwdUQpWgOQIr.jpg

Pobierz
  • 352
  • Odpowiedz
@Kapitan_BeniZ: zadna szanująca sie firma nie pozwoli klientowi wejsc na pakę swojego pojazdu gdyz gdyby sie tam #!$%@?ł i glupi ryj rozwalił to byłoby mase pytan w tyk m.in. co on tam robił. Wnieść pochodzi od slowa "nosić" wiec idealnie pasuje do tej definicji. Mogę wnieść coś gdzieś ,a nie przed coś...

Taka prosta definicja ,a sie #!$%@?. Moze sam tak klientów w butelkę nabijasz. Jedynie mogli by napisac dostarczenie
  • Odpowiedz
@arcypatelniagrozy: Chłopie, nie mam zamiaru z tobą dyskusować, skoro twoje cale doswiadczenie i wiedza w takich sprawach opiera się na #!$%@? słownikowej definicji słowa wnosić. XD

@Westfield: Regulamin OleOle w tej kwestii też jest dość klarowny i jasny - kupując, akceptujesz regulamin.
A zamiast się rzucać jak gówno w przeręblu, to po prostu odstąp od umowy i zamów innym sklepie.
  • Odpowiedz
@Kapitan_BeniZ: nie bo #!$%@? xD ktos ci powie, ze wygrales 100zl, podpiszesz, a tu sie okazuje, ze w sumie na 123141 stronie reulaminu, bialym kolorem, na bialym tle, czcionka z rozmiarem 0.001 bylo napisane, ze w sumie to ty musisz zaplacic 300zl xD i ty tego jeszcze bronisz
  • Odpowiedz
ze wygrales 100zl, podpiszesz, a tu sie okazuje, ze w sumie na 123141 stronie reulaminu, bialym kolorem, na bialym tle, czcionka z rozmiarem 0.001 bylo napisane, ze w sumie to ty musisz zaplacic 300zl xD i ty tego jeszcze bronisz


@LaylaTichy: To jest klauzula abuzywna. Przestań wymyślać przykłady z dupy nie powiązane w zaden sposób z ww. sprawą. Tutaj sprawa jest jasna, nawet na stronie głównej są widoczne warunki darmowej
  • Odpowiedz
@Kapitan_BeniZ: ale sprawa jest o to, ze nazwali to wniesienie, a rozladowanie towaru na chodnik to nie jest wniesienie. Jak ktos nazywa cos wniesienie, a pozniej musi uciekac sie w regulaminie malym druczkiem do tego, ze w sumie to jednak nim nie jest, to po prostu cos nie halo.
  • Odpowiedz
@Westfield: To jest w sumie ciekawe, bo kupowałem u nich telewizor w zeszłym roku, też była żona i też z wniesieniem i wiesz co? I wnieśli bez gadania. Wtedy dopłata była za rozpakowanie, nawet mnie namawiali na to, bo od razu widać ewentualne uszkodzenia, ale nie wziąłem. Powiedziałem żonie, żeby im kazała wstawić do wybranego pomieszczenia, wstawili tam gdzie mieli i tyle.

Możliwe, że zmienili w tym czasie warunki.
  • Odpowiedz
@Kapitan_BeniZ: tak samo jakby reklamowali towar jako nowy, a pozniej dostajesz refurbished albo 2nd hand, bo gdzies na 313 stronie bylo, ze to jednak nie jest nowe, sklania to tylko do tego, zeby nie ufac sprzedawcy ktory kreci na takich malych rzeczach, ze musi sie uciekac do regulaminu bo opisuje usluge sprzecznie
  • Odpowiedz
  • 35
Chłopie, nie mam zamiaru z tobą dyskusować, skoro twoje cale doswiadczenie i wiedza w takich sprawach opiera się na #!$%@? słownikowej definicji słowa wnosić. XD


@Kapitan_BeniZ A na czym ma opierać wiedzę konsument? Na tym polega idea bycia konsumentem, na niedoświadczeniu w branży. Wnoszenie przed budynek to jakiejś horrendum językowe, nie wiem czy celowe czy osoba sporządzająca ten zapis nie umiała posługiwać się językiem polskim.
  • Odpowiedz
  • 9
@Kapitan_BeniZ Równie dobrze mogliby w ramach transportu wystawiać mi karton przed bramę magazynu i co z tego, że jest taki zapis w regulaminie, to takie hasło jest uczciwe? Czy naprawdę takiej obsługi chcemy?
  • Odpowiedz
A ja sie zgadzam z gościem. Definicja dostawy wskazuje na dostarczenie pod wskazany adres. Można dyskutować czy dla mieszkania w bloku jest to brama przed wejściem do bloku czy dostawa pod drzwi. Ale hasło „z wniesieniem” nie sugeruje nic innego jak dostarczenie do pomieszczenia znajdującego sie w lokalu mieszkalnym. Zamawiałem dziesiątki sprzętów wielkogabarytowych, pralki, lodówki, meble, hasło z wniesieniem zawsze oznacza to samo, towar wnosi sie do pomieszczenia i nikt nie dyskutował
  • Odpowiedz