Wpis z mikrobloga

Mirki, zamówiłem ostatnio telewizor. Na zamówieniu od razu wyskoczyło transport z wniesieniem: 0zl więc profit. No i dzwoni dostawca do żony i w rozmowie wyszło, że on nigdzie nie ma w zamówieniu darmowego wniesienia. Chwila, chwila, ale przecież wyraźnie stoi napisane. Żona otwiera szczegóły dostawy a tam dowiaduje się, że istnieje coś takiego, jak wniesienie przed budynek . W praktyce ogranicza się to do #!$%@? towaru z busa na chodnik. No #!$%@? by ich...
#oleole
#januszebiznesu
#gownowpis
W.....d - Mirki, zamówiłem ostatnio telewizor. Na zamówieniu od razu wyskoczyło trans...

źródło: comment_Gq5M4OvPlFGeOuY8qMNLAwdUQpWgOQIr.jpg

Pobierz
  • 352
@Rimfire

Bo nie ma. Odnośnie tego, że regulamin w którym usługa wniesienia paczki niestandardowej zakładająca "wniesienie przed dom" jest oszustwem i próbą wprowadzenia w błąd.


Nigdzie nie powiedziałem, że to oszustwo. Już lilka razy Cię poprawiłem, a Ty z uporem maniaka przeinaczasz moje słowa. Twierdzę, że wyrażenie transport z wniesieniem przed budynek to nadużycie słowa wniesienie bo jedyne, co zostało wykonane, to transport pod wskazany adres. Nawet oleole się do tego przyznało,
@Rimfire

To nie są moje przykłady. XD

Dostawa z wniesieniem przed budynek oznacza dostarczenie pod adres i wyładowanie z auta, tak, ale w Twoim przypadku, czyli pod blok. Natomiast jeśli dostarczono by przesyłkę np. na adres fabryki gdzie ktoś pracuje, to już nie zostawiono by przed bramą fabryki, a konkretnym budynkiem wewnątrz, i kurier musiałby zaparkować i zanieść od parkingu paczkę pod budynek. Analogiczna sytuacja z domkiem jednorodzinnym. Kurier idzie pod budynek,
O czym Ty znów bredzisz?


@Westfield: Twierdzisz, że miałeś mieć dostarczone pod drzwi, a nie jak w screenie, który wrzuciłeś, przed dom. Ole Ole przyznało, że to inna usługa, i się pomylili. Twój wpis jest o tym jak Cię rzekomo naciągnęli sprzedając "wniesienie przed dom". W regulaminie zmieniono opis, żeby było jasne że przed dom wnoszą lodówki, pralki czy co tam jeszcze, a telewizory do mieszkania, i w Twoim przypadku się
@Rimfire Jeszcze raz Ci powtórzę: kurier ma obowiązek dostarczyć przesyłkę pod współrzędne administracyjne zwane adresem i tam kontaktuje się z odbiorcą, któremu tę przesyłkę wystawia z auta/oddaje do rąk. A jeśli chcesz, by przesyłka trafiła gdziekolwiek dalej, to wykupujesz opcję wniesienia i wtedy mówisz: proszę ją wnieść do pokoju, łazienki, na ogródek, ale wniesinia nie dzielą się na wniesienie przed budynek, wniesienie na krawężnik, wniesienie wniesienie na trawnik.
@Rimfire

Za co, za uświadomienie Ci, że fabryki mają różny układ? Że nie wszystkie domki rodzinne wyglądają jak domek Wujka Staszka? To chyba Ty powinieneś mnie dziękować za oświecenie Cię w tej kwestii. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Za uświadomienie, jak.w takich sytuacjach postępuje kurier.
@Westfield: Słuchaj, chyba się pomyliłem. Pierwsze 8 razy jak napisałeś to samo byłem przekonany, że mam rację, ale jak napisałeś to 9 raz, to mnie przekonałeś. Co więcej, teraz uważam, że ten kurier nie tylko powinien Ci wnieść ten telewizor do mieszkania, ale jeszcze rozpakować. Pozdrawiam.
@Westfield: @Rimfire: Panowie, problem jest w tym, że Wy obaj możecie mieć racje, ale spieracie się o dwie różne kwestie. Bo OP spiera się o "sprzedaną" usługę, a drugi (w przypadku jeśli faktycznie chodzi o usługę kurierską) o wykupione dodatkowe usługi przez nadawcę paczki. Fakt jest jednak taki - jeśli klient wykupił dostawę z wniesieniem, to towar powinien być wniesiony. ALE NIEKONIECZNIE PRZEZ KURIERA Z PACZKĄ. Kurier wraca towar na