Wpis z mikrobloga

Mirki, zamówiłem ostatnio telewizor. Na zamówieniu od razu wyskoczyło transport z wniesieniem: 0zl więc profit. No i dzwoni dostawca do żony i w rozmowie wyszło, że on nigdzie nie ma w zamówieniu darmowego wniesienia. Chwila, chwila, ale przecież wyraźnie stoi napisane. Żona otwiera szczegóły dostawy a tam dowiaduje się, że istnieje coś takiego, jak wniesienie przed budynek . W praktyce ogranicza się to do #!$%@? towaru z busa na chodnik. No #!$%@? by ich...
#oleole
#januszebiznesu
#gownowpis
W.....d - Mirki, zamówiłem ostatnio telewizor. Na zamówieniu od razu wyskoczyło trans...

źródło: comment_Gq5M4OvPlFGeOuY8qMNLAwdUQpWgOQIr.jpg

Pobierz
  • 352
  • Odpowiedz
@kt13: OP zareklamował usługę, i dostał rekompensatę. Najwyraźniej tego nie zauważyłaś. Nie zauważyłaś również tego, że zamiast od razu to zrobić napisał wpis ze swoimi użaleniami i zrobił antyreklamę firmie, która zresztą nadal wisi na głównej stronie Mirkobloga, pomimo pomyślnego rozwiązania problemu i przeproszeniu przez OleOle.


@Rimfire: Zauważyłam, chyba właśnie ty nie zauważyłeś. To dobrze, że wpis wisi, bo każdy się może z nim zapoznać i jeśli to
  • Odpowiedz
A wpis ciągle żyje, bo ludzie tacy jak ty nie mogą zamknąć tematu


@kt13: O, i jeszcze nie wiesz na jakiej zasadzie działa mikroblog. Wpis utrzymuje się w "gorących" przez 24 godziny od dodania o ile nie zostanie zdjęty przez autora lub moderatora.

Także nie dosyć, że niewinny kurier, któremu nie dano dyspozycji że ma wnieść telewizor został postawiony w złym świetle bo odmówił wykonania usługi mu niezleconej, to jeszcze
  • Odpowiedz
@kt13: O, i jeszcze nie wiesz na jakiej zasadzie działa mikroblog. Wpis utrzymuje się w "gorących" przez 24 godziny od dodania o ile nie zostanie zdjęty przez autora lub moderatora.


@Rimfire: what? czemu mi tłumaczysz rzeczy które wiem? Co to ma do tego, że stwierdziłam, że wpis żyje.... i jak to się ma do tego, że stwierdziłam, ze to dobrze, że nikt go nie usunął?
I nikt nie
  • Odpowiedz
what? czemu mi tłumaczysz rzeczy które wiem?


@kt13: Bo sprawiasz wrażenie, że ich nie wiesz, przerzucając odpowiedzialność za to, że wpis nadal wisi w gorących nie dlatego że nie został usunięty przez autora po rozwiązaniu sprawy, na osoby komentujące w nim.

A wpis ciągle żyje, bo ludzie tacy jak ty nie mogą zamknąć
  • Odpowiedz
zaraz zaraz, a firma kurierska nie ma obowiązku dostarczenia paczki POD DRZWI?

jak coś zamawiasz na wykopkową 45/15 to maja ci dostarczyc pod drzwi mieszkania a nie pod budynek


@RozowaZielonka: regulaminy firm kurierskich mówią, że pod drzwi kierowca ma obowiązek dostarczyć paczkę do 30 kg (chyba że coś się ostatnio u kogoś pozmieniało jak nie śledziłem). Gdy paka jest cięższa, musisz zapewnić pomoc, inaczej wyładuje ją tylko z busa (to
  • Odpowiedz
  • 1
@Rimfire próbuje wykazać, że jest coś takiego, jak wniesienie przed budynek, choć nie potrafi wykazać w czym to przewyższa dostarczenie pod wskazany adres. Nie trafia też do niego, że w człowiek widząc transport z wniesieniem ma prawo pomyśleć, że sprzęt zostanie wniesiony pod drzwi i nie musi wertować regulaminu w poszukiwaniu informacji, czy wniesienie sprzętu obejmuje wystawinie go przed busa, wniesienie do mieszkania, czy zdjęcie z półki na magazynie.
@
  • Odpowiedz
  • 1
@Rimfire

Tak samo nie tylko ja, ale inni użytkownicy również uznali, że OP nie ma racji.

Haha, no tak, chyba dwóch ich było, chociaż jednego nie jestem pewny ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Bo sprawiasz wrażenie, że ich nie wiesz, przerzucając odpowiedzialność za to, że wpis nadal wisi w gorących nie dlatego że nie został usunięty przez autora po rozwiązaniu sprawy, na osoby komentujące w nim.

A wpis ciągle żyje, bo ludzie tacy jak ty nie mogą zamknąć tematu


@Rimfire: no bo gorące zależą od ilości plusów (chyba, że się mylę to mnie popraw)... A im nowsze wpisy się pojawiają i gównoburza się rozkręca tym zainteresowania tematem jest więcej i tym więcej osób plusuje?

dla ciebie to przecież
  • Odpowiedz
wykazać w czym to przewyższa dostarczenie pod wskazany adres.


@Westfield: No już wykazałem. Wskazany adres może się znajdować np. na poddaszu kamienicy. W przypadku przesyłki niestandardowej jest to dodatkowy wysiłek dla kuriera wnieść to po schodach. A tak masz odbiór "przed budynkiem" i bajo bongo.

że w człowiek widząc transport z wniesieniem ma prawo pomyśleć, że sprzęt zostanie wniesiony pod drzwi


@Westfield: Pod drzwi budynku. Zresztą tak jak
Rimfire - > wykazać w czym to przewyższa dostarczenie pod wskazany adres.

@Westfie...

źródło: comment_rqQ3YiNNugrjhKpVECBhWxzPnzBlS5Ks.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
i rozumiem te słowa tak: można użyć słowa wnieść w znaczeniu przed budynek i oznacza to wniesienie czegoś na czyjąś posesję...


@kt13: No nie. Chodzi o to, że coś można wnieść przed budynek, i jest to poprawna składnia zdania, bo można np. wnieść coś na czyjąś posesję, i zostawić tam przed budynkiem. A nie że wniesienie coś przed budynek to synonim wniesienia na posesję. To taka sama zależność jakbym powiedział, że mam kolegę Kevina, i on ma blond włosy, więc tym tokiem myślenia zrozumiałabyś, to jako "wszyscy blondyni mają na imię Kevin."

Bo nie da się wnieść coś
  • Odpowiedz
  • 2
@Rimfire

No już wykazałem. Wskazany adres może się znajdować np. na poddaszu kamienicy. W przypadku przesyłki niestandardowej jest to dodatkowy wysiłek dla kuriera wnieść to po schodach. A tak masz odbiór "przed budynkiem" i bajo bongo.


No właśnie nie wykazałeś i już raz wytłumaczył Ci dlaczego. A co do poddasza kamienicy, to njjak się to ma do sytuacji. Zadam pytanie jeszcze raz: jeśli dostawa z wniesieniem przed budynek oznacza dostarczenie pod adres i wyładowanie z auta, to czym jest samo dostarczenie pod wskazany adres? Czy mieszkanie jest na poddaszu, czy w piwnicy, to nic tu nie wnosi.
  • Odpowiedz
@Rimfire:

Chodzi o to, że coś można wnieść przed budynek, i jest to poprawna składnia zdania, bo można np. wnieść coś na czyjąś posesję, i zostawić tam przed budynkiem.

Twój tok rozumowania nie sprawia, że słowo jest tu użyte prawidłowo

No, na pewno nie da się czegoś wnieść przed Sądem. Albo trybunał. ( ͡
  • Odpowiedz
jeśli dostawa z wniesieniem przed budynek oznacza dostarczenie pod adres i wyładowanie z auta, to czym jest samo dostarczenie pod wskazany adres?


@Westfield: Ale Ty masz w tym momencie ograniczone pole poznawcze z prostej przyczyny. Patrzysz na tę sytuację z perspektywy mieszkańca bloku, i zakładasz że każda dostawa również jest do mieszkańca bloku.

Dostawa z wniesieniem przed budynek oznacza dostarczenie pod adres i wyładowanie z auta, tak, ale w Twoim przypadku, czyli pod blok. Natomiast jeśli dostarczono by przesyłkę np. na adres fabryki gdzie ktoś pracuje, to już nie zostawiono by przed bramą fabryki, a konkretnym budynkiem wewnątrz, i kurier musiałby zaparkować i zanieść od parkingu paczkę pod budynek. Analogiczna sytuacja z domkiem jednorodzinnym. Kurier idzie pod budynek, a nie zostawia przy
  • Odpowiedz
Znaczy się albo masz pamięć złotej rybki, albo uważasz że jesteś nikim. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Rimfire: to że to brzmi abstrakcyjnie to nie znaczy, że kłócę się ze samym stwierdzeniem. Zresztą wnieść przed budynek ma tylko sens w kontekście posesji, a nie bloku, ale to i tak nie ma znaczenia bo to nie było sednem tego wpisu, a Ty nadal albo zgrywasz idiotę albo po
  • Odpowiedz
Twój tok rozumowania nie sprawia, że słowo jest tu użyte prawidłowo


@kt13: Czyli jednak nie zastosowałaś się do mojej sugestii, żeby zanim się rozpiszesz sprawdzić w słowniku znaczenie słowa sarkazm. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najpierw jednoznacznie wskazujesz, że OP nie ma racji, a potem wytykasz mi
  • Odpowiedz
to nie było sednem tego wpisu


@Cinkito: Ja się nie odnoszę do sedna wpisu, tylko do błędnego twierdzenia OPiego w komentarzu (odnośnie zapisu w regulaminie). Ile razy muszę to napisać, żebyś zrozumiał, że nie neguję sensu reklamacji nie wniesienia mu tego telewizora? Skoro gdzieś tam mu obiecali wnieść, to powinni mu wnieść, chyba sprawa jasna.
  • Odpowiedz
  • 1
@Rimfire Przykład z zakładem to jakiś nonsens. Kurier podjeżdża pod recepcję i zostawia przesyłkę, a nie lata z nią po halach. Co się z nią później dzieje i gdzie ma trafić, to nie jego brocha. W przypadku domków jednorodzinnych jest podobnie - zjeżdża pod adres i wystawia, ewentualnie wjeżdża na podjazd. I analogicznie - jeśli wystawinie ładunku przed domem klienta to transport z wniesieniem, to ja nie wiem, jak wygląda sam
  • Odpowiedz
@Rimfire: nie jestem w stanie odpowiedzieć na twój post, bo jest tak absurdalny i niedorzeczny, że musiałabym wszystko tłumaczyć od początku, bo najwidoczniej niczego nie zrozumiałeś...Nie wiem w ogóle o czym mówisz i co mi zarzucasz i na jakiej podstawie... a najbardziej nie rozumiem tego "Twierdzisz, że skoro sklep przeprosił za to, że kurier nie wniósł telewizora do mieszkania, to OP miał rację, że nie można czegoś wnieść na czyjąś
  • Odpowiedz
Kurier podjeżdża pod recepcję


@Westfield: Znowu to robisz. Odnosisz sytuację do sobie znanych przykładów. A jak zakład ma tylko stróżówkę? Kurier wjeżdża na parking i zanosi do budynku z konkretnym działem.

W przypadku domków jednorodzinnych jest podobnie - zjeżdża pod adres i wystawia, ewentualnie wjeżdża na podjazd.


To samo. Jak jest brama na większej działce, to mu mogą otworzyć np. bramę, zatrzymuje się na podjeździe, czy tam przed garażem, i
  • Odpowiedz