Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najgorsze? Że normalni ludzie, którzy nie są ani prawakami ani lewakami, nie mają skrajnych poglądów, sa tolerancyjni ale jednocześnie tradycyjni, ludzie którzy po prostu chcą uczciwie pracowac i godnie żyć NIE MAJĄ #!$%@? NA KOGO GŁOSOWAĆ W TYM KRAJU. W każdej partii oszołomy, normalnych, uczciwych polityków można policzyć na palcach jednej ręki. Reszta to albo miernoty, albo oszołomy i to się tyczy WSZYSTKICH PARTII. Taki obraz naszej klasy politycznej.
#bekazpisu #bekazpo #wybory #polityka
  • 172
@MilionoweMultikonto: Ja akurat mam na myśli poprzednie wybory, gdzie SLD w koalicji uzyskało 7,5% Korwin prawie 5% czy partia Razem ponad 3,5% i nie weszli a 16% głosów w większości w przeliczeniu na mandaty zgarnęło PiS. Mieli 37,5% głosów a ponad 51% mandatów w sejmie. Teraz nie ma tylu partii i każda ma szansę wejść więc przydało by wybrać kogoś, kto nie pójdzie w koalicję z pis aby ci znów nie
@MilionoweMultikonto: chce, żeby, albo:
a) ludzie nie byli #!$%@? idiotami (co jest niemożliwe)
b) nie każdy miał prawo głosu (co też jest raczej niemożliwe)

Więc chce żeby się coś zmieniło, ale wiem że to jest NIEMOŻLIWE i nic nie da się z tym zrobić, więc teraz chcę tylko żeby ten kraj sobie głupi ryj rozwalił. Młodzi niech wydają, na starych nie będzie miał kto pracować.
@xVolR: o jakiej demokracji mówisz? W Polsce masz typowy system dwubiegunowy dwóch partii rządzących, czyli oligarchia - grupa wpływowych ludzi manipuluje społeczeństwem za pomocą systemu parlamentarnego przypominającego demokrację.
Taki system od tysięcy lat znosiło się rozwijając społeczeństwo, tak aby przeciwstawiło się oligarchii. Tyle razy się udawało, to teraz dlaczego miałoby się nie udać?
@virlo: To komu mam odda głos? Na pewno nie PiS ani nie PO. Lewica ani konfederacja też nie, ale jeśli miałbym już wybierać to bliżej mi do kuców.
grupa wpływowych ludzi manipuluje społeczeństwem


@MilionoweMultikonto: Każdy w politce manipuluje (albo chociaż próbuje), jeżeli ludzie dają sie manipulować to tylko znaczy że są kretynami. I tak, mamy demokracje, bo (niestety) każdy ma prawo głosu, więc nie- nie rządzi nami grupka kilku osób. Te osoby po prostu wykorzystują szanse, że ludzie są cepami.

I ty, ani ja nie mamy żadnych możliwości. Bo jakkolwiek brutalnie to nie brzmi- nic nie znaczymy. Jesteśmy po
Każdy w politce manipuluje (albo chociaż próbuje), jeżeli ludzie dają sie manipulować to tylko znaczy że są kretynami. I tak, mamy demokracje, bo (niestety) każdy ma prawo głosu,


@xVolR: Co stoi na przeszkodzie by zmanipulować ich tak żeby podejmowali właściwe decyzje?