Wpis z mikrobloga

nie będą zarządzać państwem, bo nigdy nie będą mieli większości w sejmie. Największym plusem konfederacji w sejmie może być ośmieszenie PiSu, który na 90% wygra wybory.


@vomalio: Ja bym się bardziej obawiał nie ośmieszenia PiSu, tylko zaprzedania ideałów i sprzedania się PiSowi przez większość posłów Konfederacji. Spodziewam się, że jakąś posadę w państwowej spółce większość bardzo szybko zmieni swoje ideały, szczególnie że z PiSem jest im po drodze światopoglądowo i poświęcenie
@Latarenko: Nie za bardzo. Jeśli chodzi o wysokość podatków, to jest ona ustawiona jak na zachodzie, jedynie kwotę wolną bym podniósł do tyle ile wynosi minimalna, ale resztę zostawił jak jest.
Zmienić należy za to wydajność rządu, by tych pieniędzy nie tracić na limuzyny a np karetki, zamiast górników to na lekarzy, a tego tez chce lewica, wiec mój głos dla nich.
@krullol: Odpowiem, będe głosował na partię która najbardziej mi odpowiada i tyle a sądzę, że sprawny aparat państwa wspomagający obywateli jest tak ważny jak ważna jest maksymalnie uproszczona biurokracja i digitalizacja państwa. Państwo powinno wspomagać obywateli i mieć kluczowe sektory we własnych rękach przy okazji upraszczać wszelkie procedury biurokratyczne i ułatwiać prowadzenie działalności.
@JaTuNowy: Głos na konfederacje to praktycznie głos na PIS/głos nie ważny.

Przed wyborami w 2015 mieli duże większy hype, dużo lepsze sondaże, wściekłe tłumy chodziły na spotkania z Korwinem. Teraz? Żal mi tylko Mentzena, że dalej tam siedzi

No dobra, może #!$%@?ę i są wspaniali, spójrzmy na program w skrócie(#piatkakonfederacji):

1. “1000+” Powszechna ulga podatkowa - niskie, proste podatki - sounds cool to me

2. Szybkie i sprawiedliwe sądy - brzmi
@krullol: A w kontekście podatków, badania również pokazują że model nordycki przyczynia się najbardziej do mobilności dochodowej i do przebicia tak zwanego sufitu klasowego. Czyli skracając, w takiej Danii szybciej się dorobisz i staniesz się np klasą średnią niż w USA.