Wpis z mikrobloga

#wybory Na kogo głosować żebyśmy nie srali pod siebie przez następne 4 lata? #polityka

Na kogo głosować 13 pażdziernika?

  • PSL 5.7% (252)
  • PIS 6.9% (306)
  • SLD 16.8% (750)
  • Konfederacja 52.1% (2324)
  • KO 18.5% (826)

Oddanych głosów: 4458

  • 155
  • Odpowiedz
tylko Koalicia Obywatelska jest gwarantem praworządności i racjonalnej gospodarki.

@Majk_: KO składa się w wiiększości z ludzi, którzy przekazali Kaczyńskiemu rządy.
W jaki sposób oni mają gwarantować cokolwiek?
A może tobie podobają się rządy PiSu, byle tylko co jakiś czas była zmiana?
  • Odpowiedz
@yggdrasil: radykalne zmniejszenie urzędników. W dobie internetu mamy 600k urzędników a mogłoby być mniej. Skoro i tak wszystko trafia do jednego worka to po co nam osobno Skarbówka a osobno ZUS? Urzędy Pracy do likwidacji.
  • Odpowiedz
@yggdrasil: nie mam przy sobie tabeli z wydatkami państwa, ale kiedyś Bosak takową grafikę wrzucał i było tam dobrze wypisane, że największe koszta państwa to wypłata emerytur 60%. Nie podam ci liczb, ale weź pod uwagę, że gdybyśmy zlikwidowali PIT to dużo firm zza granicy otwierałoby u nas firmy i wpływy byłyby ogromne. Do tego masa Ukraińców czy innych narodowości by przyjechała pracować.
  • Odpowiedz
@JaTuNowy: podstawowym problemem z Konfederacją nie są odpały poszczególnych ich liderów, tylko wewnętrzne sprzeczności. Nie może się wolnorynkową nazywać partia czy też frakcja, która w swoich szeregach ma nacjonalistów głoszących hasła protekcjonistyczne i silnie etatystyczne. Nie może się nazywać wolnościową partia czy frakcja, która ma ciągotki do centralizmu i ograniczania wolności osobistych. Wreszcie nie może ta partia czy frakcja stawiać haseł obrony własności, gdy podważa prawo do restytucji lub indemnizacji
  • Odpowiedz
@brednyk: Dowody? To tylko gdybanie. To populizm nie poparty żadnymi danymi. Pokaz liczby, ja wielokrotnie pytałem, żeby ktoś dał dane, zadałem to pytanie nawet Korwinowi i nie odpowoedzial. To co proponuje konfederacja to ściema i populizm, który doprowadzi do zapaści państwa.
  • Odpowiedz
Największym plusem konfederacji w sejmie może być ośmieszenie PiSu, który na 90% wygra wybory.


@vomalio: nawet jeśli Konfederaci przekroczą próg wyborczy, co jest dość optymistycznym dla nich założeniem, to wprowadzą do sejmu liczbę posłów policzalną na palcach, którzy szybko rozmyją się po innych partiach. Na chwilę obecną mają średnią sondażową 4,4%, więc najprawdopodobniej zadowolą się subwencjami.
  • Odpowiedz
Proponuję zagłębić się w poglądy i program poszczególnych kandydatów bez oceniania wszystkich przez pryzmat nazwy całej listy.


@tomosano: niestety, metoda d'Hondta dość srogo orze tę piękną ideę. Głosuje się na listę, nie na człowieka. Co gorsza, nikt nawet nie postuluje ordynacji preferencyjnej jak np. STV.
  • Odpowiedz
@vomalio:
Ja z tego co czytałem programy wyborcze to chyba też zagłosuje na lewicę, kiedyś bym zagłosował na Korwina ale ludzie którymi się otacza są nie do zniesienia, szanuje pana Brauna ale jego poglądy są tak zacofane że już nawet Bliski Wschód od nich odchodzi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Deno: no ja chciałem w sumie zrobić na złość PiSowi poprzez konfederację, ale jak tak zrobiłem sobie test i przeczytałem pytania (na latarniku) to wyszło że jestem lewakiem, w dodatku homofobem i rasistą xD dziwne połączenie
  • Odpowiedz