Wpis z mikrobloga

Sprawa wygląda tak, że muszę zdać maturę rozszerzoną z matmy na przyzwoity procent. Pytanie więc do mirków, którzy mają to za sobą i uczyli się samemu. Jakie podręczniki?

Dużo osób poleca Andrzeja Kiełbase z 2018 roku ale czy coś poza nim jest wartego uwagi?
#matematyka #studia #matura
  • 13
@uytx: Walić podręczniki. Rób arkusze maturalne, arkusza maturalne i jeszcze więcej arkuszy maturalnych. Jak nie będziesz umiał jakiegoś zadania to znajdujesz info w necie albo prosisz jakiegoś nauczyciela/mądrego kolegę o pomoc. Za drugim albo trzecim razem takie zadanie nie będzie dla ciebie problemem. Matura z matmy jest bardzo schematyczna, co roku prawie to samo tylko w łatwiejszym lub trudniejszym wydaniu.
@uytx: potwierdzam @Derydu: . najważniejsze to przerobić arkusze i żeby nabrać takiej wprawy że czytając polecenie już wiesz jak to zrobić. Imo można zdać maturę rozszerzoną na 100% nie umiejąc zrobić 20-30% zadań z kiełbasy (przynajmniej tych trudniejszych wydań, nie wiem jak jest teraz)
Klep arkusze, najpierw bez czasu, potem z czasem. Jak dojdziesz do wprawy że arkusz robisz na 80-90% w 90min i np od razu widzisz kilka możliwych
@uytx:

o właśnie do tego co @Derydu napisał to polecam najbardziej hardkorowe arkusze z matmy jakie możesz znaleźć w internecie czyli zadania.info chyba są płatne, ale jak będziesz #!$%@?ł 8-12 w miesiącu to będziesz kotem, gwarantuje. Tam materiał prawie zawsze wykracza poziomem poza maturę, czasami już wjeżdża na studia, ale wszystko do ogarnięcia i potem jak zobaczysz prawdziwe arkusze maturalne to się uśmiechniesz, że takie łatwe zadanka.

Ogólnie warto zapłacić, bo
@uytx:

naprawdę polecam arkusze są solidne i szczególnie te pierwsze wersje z lat 2015-2016 są ostre, bo materiał czasami już ze studiów np podwójna pochodna, bo inaczej #!$%@?, ale jak coś to masz dokładne rozwiązania, a tak to to wyraźnie trudniejsze niż matura maksymalnie utrudnione, ale już na poziomie matury, tak jak mówiłem potem weźmiesz do ręki zwykłe arkusze i będziesz robił w 90min-120min i jeszcze 60min zostanie.
@uytx: Sam robiłem dokładnie w tej kolejności (zajęło prawie 2 lata): Kiełbasa; Teraz Matura Nowa Era - Zestawy Maturalne; arkusze Zadania.INFO oraz CKE. W między czasie w szkole, na lekcjach, zadania ze zbioru zadań Pazdro. Udało się w tym roku 94% :)
Ja byłam w takiej sytuacji, robiłam wszystkie arkusze i przerobiłam wszystkie książki z serii teraz matura, ale myśle ze bez korepetytora ani rusz jeśli nigdy tego nie robiłeś. Zależy jaki procent jest przyzwoity. Pozdrawiam, 3 lata na humanie, olimpiada z polskiego i 78% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@uytx: Kiełbasa + trudne zadania z neta, jakiekolwiek znajdziesz.Arkusze zostaw na ostatnie 2 msc przed maturą, zrób sobie może jeden wcześniej aby ogarnąć z czym to się je i odpuść bo na arkuszach nie nauczysz się wszystkich schematów i możliwych typów zadań.