Wpis z mikrobloga

@MichaelAngeloo: ten bilet jest tak samo nieważny po 10 minutach, 10 godzinach, czy 10 dniach... Wprowadziliby np. zasadę, ze ok, jest ważny jeszcze powiedzmy do południa następnego dnia, żeby była ciągłość jak ktoś rano chce kupić, lub wraca w nocy itd., to zaraz by były podobne do twojego plujące na Polskę wysrywy, że eh, Mireczki, moja znajoma o 12:05 wracała i uznali jej bilet za nieważny, co za chlew obsrany
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MichaelAngeloo: jak jadę i jest kanar to każdy złapany zawsze ma jakąś wymówkę, a to nie zdążył skasować, a to coś tam, normalnie jak w więzieniach, sami niewinni
  • Odpowiedz
@MichaelAngeloo: jeśli jechała tak późno na własne ryzyko to czego oczekiwała, no chyba że któryś środek lokomocji standardowo z opóźnieniem, MPK lubi w #!$%@? walić, że masz bilet 30 min, trasa obliczona na np. 28 minut ale jedzie sobie 40 min i masz w sumie nieważny bilet nie ze swojej winy
  • Odpowiedz
@MichaelAngeloo: Często kanary ulgowo traktują obcokrajowców, bo mogą czegoś nie wiedzieć i nie ogarnąć. Ja byłem świadkiem, jak jakiś turysta z Francji kupił bilet i nie skasował go w tramwaju. Normalnie to jest równoznaczne z brakiem biletu, ale kanar wziął mu z ręki bilet, skasował i oddał. Pewnie analogicznie potraktowano Cię w Norwegii. Bez sensu jest wyciąganie wniosków na podstawie jednej sytuacji o mentalności w danym kraju.
  • Odpowiedz
Po pierwsze nie spodziewałem się takiego odzewu.
Po drugie chciałem wziąć udział w dyskusji ale szczerze mówiąc to mi się odechciało xD
Mam dosyć luźne podejście do zasad i uważam, że są po to żeby zachować porządek publiczny i mają pewien margines w granicach którego mogą zostać nagięte. Zapomniałem tylko, że przecież na wykopie są sami idealni ludzie, wszyscy zarabiają po 15k i broń boże nigdy nie złamali ani jednej zasady nawet
  • Odpowiedz
bilet stracil waznosc wiec nie ma uprawnien zeby jechac no #!$%@? mac to tak jakby prezydent sie zmienil ale ten poprzedni mial jeszcze 10minut zeby odpalic bomby atomowe


@Przegrywmmm: Porównywanie bomby atomowej do #!$%@? biletu za 3zł xD Dlatego ten kraj jest znany jako chlew obsrany gównem, a kraje skandynawskie to najlepsze miejsce do życia.

Przypominam że w tym chlewie straszy się dzieci policją, kiedy na zachodzi to symbol przyjaznego
  • Odpowiedz
@Przegrywmmm: @Harmonia: Miałem podobną sytuację w Londynie - jechałem z godzinę metrem z drugiego końca miasta, przy przesiadce na pociąg naziemny DLR zapomniałem odbić biletu ponownie, bo terminale są dość dziwnie rozmieszczone.

Po dojechaniu na stację końcową przywitał mnie zespół kontrolerów który każdego sprawdzał. Powiedziałem im co i jak, zobaczyli że jechałem z daleka, odpuścili mi i i życzyli miłego dnia. Opłaciłem normalny bilet, nie dostałem żadnej kary.
  • Odpowiedz
@MichaelAngeloo: właśnie to pokazuje, jak ten kraj poszedł do przodu. W cywilizowanym kraju ktoś kto nie przestrzega zasad, musi liczyć się z sankcjami. Masz mentalność człowieka sowieckiego. Przykre.
  • Odpowiedz
@MichaelAngeloo: Jak kupiłem bilet na zły dzień i dostałem mandat to napisałem odwołanie i anulowali. Też kiedyś nie dokończyłem płatności i konduktor powiedział że do mnie wróci, po czym więcej go nie zobaczyłem.
  • Odpowiedz
W cywilizowanym kraju ktoś kto nie przestrzega zasad, musi liczyć się z sankcjami.


@CXLV: Co za bzdura. Opisałem to dwa posty wyżej. Im bardziej rozwinięte społeczeństwo tym bardziej wyluzowane i nie przestrzegają prawa na rympał tylko patrzą na indywidualną sytuację jednostki.
  • Odpowiedz