Wpis z mikrobloga

Z 8 lat temu w Lublinie dostałem mandat za nieaktualny cenowo bilet. Co jakiś czas przyjeżdżałem do dziewczyny, miałem więc kilka biletów. Nie było mnie u niej jakiś czas (może miesiąc?) a w międzyczasie zmienił się taryfikator. Za skasowany bilet który był 20 gr tańszy od nowego #!$%@? mi około 100 zł mandatu. Oczywiście napisałem odwołanie, ale bezmózgi zarząd podtrzymał decyzję. Do tej pory gardzę ZTM Lublin.
  • Odpowiedz
Pamiętam jak jakiś czas ktoś pisał na Mirko, że nie dokończył przez pomyłkę zakupu biletu w apce podczas pobytu w Norwegii to nie dość, że nie dostał mandatu to jeszcze miła Pani mu wytłumaczyła co i jak.


@MichaelAngeloo: z reguły obcokrajowców traktuje się nieco pobłażliwiej, w Polsce równiez
  • Odpowiedz
Opisałem to dwa posty wyżej. Im bardziej rozwinięte społeczeństwo tym bardziej wyluzowane i nie przestrzegają prawa na rympał tylko patrzą na indywidualną sytuację jednostki.


@wakacje_to_wolnosc: Dlaczego niby brak poszanowania prawa miałby świadczyć o stopniu rozwoju społeczeństwa? Przecież to nie ma najmniejszego sensu. W Rosji możesz swobodnie naginać reguły, a kraj chyba jest daleki od nazwania go rozwiniętym? Z drugiej strony Japonia, w której zasady, prawo i konwenanse społeczne są maksymalnie restrykcyjne jest jednym z najbardziej rozwiniętych krajów na świecie.

Z tego co czytam jesteś w UK. Zrób test. Spróbuj pokroić jabłko nożem w metrze w Londynie oraz w metrze w Warszawie. Jestem ciekawy, który system okaże się bardziej ludzki i wyrozumiały na potrzeby obywatela ( ͡°
  • Odpowiedz
@MichaelAngeloo: O #!$%@?, ale #!$%@? porównania pod postem opa xD Jakaś bomba atomowa, #!$%@?ć przestrzeganie zasad xD Czy oni to czytali? Nie jechała na gapę tylko 10 minut bilet się nie odnowił, a Ci ją kamienują. Jeszcze bardziej mnie utwierdza to że to kraj zawistnych małych ludzi którzy by gnoili każdego za byle gówno.
  • Odpowiedz
@MichaelAngeloo: Widząc najbardziej plusowanie komentarze wątpię w powiedzenie, że musi wymrzeć starsze pokolenie, żeby było lepiej. To obecne jest chyba równie sovieticus co poprzednie.
  • Odpowiedz
@MichaelAngeloo: Z kim ja tu #!$%@? siedzę xD Robienie z kogoś, kto kupił bilet, gdzie była sytuacja losowa, gdzie nie było intencji oszukania kogoś, jakiegoś #!$%@? kryminalistę, to jest po prostu hit xD Jak można nie rozumieć, że prawo jest dla ludzi, a nie ludzie dla prawa? Jak można na równi stawiać kogoś, kto kilka minut jedzie na nieważnym bilecie do kogoś, kto biletu nie kupił w ogóle i ma
  • Odpowiedz
Z tego co czytam jesteś w UK. Zrób test. Spróbuj pokroić jabłko nożem w metrze w Londynie oraz w metrze w Warszawie. Jestem ciekawy, który system okaże się bardziej ludzki i wyrozumiały na potrzeby obywatela ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@CXLV: Bez problemu pokroisz o ile będzie to nożyk do jabłka (poniżej 3 cali). Tutejszy system jest bardziej ludzki - i czuć to na każdym kroku łącznie
  • Odpowiedz