Wpis z mikrobloga

ty mnie serio pytasz mieszkając w Polsce, która ma przestarzałe elektrownie węglowe i opór przed wdrożeniem odnawialnych źródeł energii, jakie są rozwiązania systemowe?


@pundelek: JPRDL. Wiesz ile by kosztowało przejście Polski na energetykę odnawialną czy jądrową? Zdajesz sobie z tego sprawę?
@pundelek:

skąd ty wiesz o czym ona ma pojęcie a o czym nie? na ten moment tak bardzo krytykowana przez was dziewczyna ruszyła z domów miliony ludzi, które strajkowały przeciwko zmianom klimatycznym. a wy co zrobiliście? osraliście się na wykopie jak w ogóle śmiała śmieć się odezwać?....

Bo kurna widzę. Hasełkami rzucać to każdy może. Tak jak u nas - zabronić palenia węglem. A kto kurna ogrzeje te miliony Polaków? Wy
@bluberr: Rozumiem, że o popycie i podaży nigdy w życiu nie słyszałaś i nie wiesz, że jeśli ludzie przestana kupować słomki, albo zbojkotują owoce w folii, to i producencie z tego zrezygnują? Ach nie... sorki, Ty wolisz nałożyć każdemu kaganiec na ryj wg Twojego widzi mi się...

@pundelek:

a skąd ty wiesz co ja kupuję i co robię? nie jem mięsa, ubieram się w lumpeksach, ograniczam spożycie i wykorzystanie zasobów
@pundelek: Może niech #!$%@? do Chin, Indii i Brazylii, gdzie to oni odpowiadają za 3/4 gazów cieplarnianych? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe co im zaproponuje? Np. na początek wymordowanie części Indii, bo dokładają cegiełkę do przeludnienia i ton plastiku? Potem niech poleci do Chin i zabierze im wszelki tani plastik. Na razie, to dziecko z wypranym mózgiem #!$%@? się tam gdzie nie trzeba.

Wbiła na "szczyt klimatyczny",
@pundelek: Tak, odnawialne źródła, a w zamian produkowanie tysięcy ton plastiku... Brzmi sprawiedliwie w #!$%@?. XD Ciekawe na co zużywają tą energię, a no tak! Na masową produkcję tanich zamienników, bądź też wysokiej jakości produktów, bo 3/4 świata skupiło u nich swoją produkcję. Wcale nie przez tanią siłę roboczą i tanie towary. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spójrzmy na jakość ich powietrza w stanie rzeczywistym na dzień "dzisiejszy".
Pobierz
źródło: comment_8NadGTjSkvTndNwD8KLX2znql08pahdE.jpg
@pundelek: Gdybym mierzył każdą kobietę Twoją miarę, byłbym za patriarchatem i odebraniem kobietom praw wyborczych. Tymczasem jednak głęboko wierzę, że Tobie podobnych jednak wiele nie ma i większość kobiet ma jednak odrobinę rozsądku.

@bluberr: Kruci, no nie wiem...

Low cost solar, wind, and battery technologies are on profitable, exponential trajectories that if sustained, will be enough to halve emissions from electricity generation by 2030


Ciekawi mnie, gdzie Ty w Polsce
@Neapolitano: Powiedz ty mi gdzie przeciętna osoba mieszkająca w mieście ma sadzić te drzewa? Mam na czyjś prywatny teren wejść i sadzić? Czy o co kaman? Tu działania pojedyńczej osoby nic nie dadzą, obecnie konieczne sa radykalne dzialania systemowe do których malo kto sie garnie. Szkoda ze za 30 lat to Polska w UE bedzie chłopcem do bicia bo dziś do spółki z taka elita jak Węgry czy Słowacja blokuje UE