Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Davidozz: Tym komentarzem sugerujesz że rozwiązań systemowych nie ma? Bo ja wiem że są i wiedza to mądrzejsi ode mnie do których wolałabym cię odesłać jeśli jesteś ciekawy rzeczywiście. Zacznij od raportu IPCC.
  • Odpowiedz
gdybym był komunistą popierałbym Grete Thunberg, nieprawdaż?


@Unifokalizacja: Co? W czasach komuny nie było mowy o ochronie klimatu, więc nie wiem co to ma wspólnego. Za to powszechna była retoryka o zachodniej burżuazji, która powinna wyrzec się swego bogactwa. Ty powtarzasz komunistyczne slogany lewaku.
  • Odpowiedz
@Ranestfen2: masz łeb nabity ideologią i przeszłością nie ma już w nim miejsca na zauważenie jak jest tu i teraz. Wystarczyło, że użyłem słowa 'burżuazja' to spowodowało u ciebie flashbacki z komuny. Polecam rozejrzeć się dookoła mamy rok 2019 i burżuazja, czyli grupa osób uprzywilejowanych nie ze względu na swoje umiejętności tylko na to czyimi są dziećmi lub kogo znają, istnieje. Wake up neo.
  • Odpowiedz
@lubiepepsi2137 problem jest taki, że jak ludzie są niedouczeni jak ty, to nie znajdują korelacji pomiędzy danymi naukowymi i tym co mówi ta dziewczynka. Jak ktoś się orientuje w nauce, to wie, że to nie jest p---------e dziewczynki, tylko kilkadziesiąt lat badań i dziesiątki tysięcy naukowców, którzy mówią, że skończył nam się czas na bierność i że robimy za mało.
  • Odpowiedz
@bluberr Zamiast na śmieszne raporty, polecam przejrzeć sobie mów wykres do góry, który wysłałem, a następnie odpowiedzieć na pytanie: Dla kogo i kto to wszystko produkuje? I dlaczego w takich a nie innych ilościach? Może doznasz olśnienia, że chodzi o zwykłych konsumentów, a nie władze czy właścicieli przedsiębiorstw
  • Odpowiedz
@Mollina tylko gdzie ja pisałem o tym, że neguje badania naukowców? gdybyś tylko potrafiła czytać ze zrozumieniem którego dzieci uczą się już w podstawówce, to byś wiedziala, że korporacje stojące za największymi zanieczyszczeniami mało się raczej przejmą jej postulatami bo ważniejszy jest zysk, a to że klimat się zmienia, zmieniał, i dalej będzie zmieniał to oczywistość z która się nikt nie kłóci
  • Odpowiedz
@lubiepepsi2137 mówisz o tym, że korporacje się nią nie przejmą, a ja mówię, że przejmą, ponieważ przedstawia głos nauki. Czy ty w ogóle słuchałeś jej wypowiedzi? Więcej niż trzech? W całości?
  • Odpowiedz
@Davidozz: odnawialne źródła energii, elektrownie atomowe to rozwiązania systemowe, a poza tym wzrost świadomości konsumentów na temat tego skąd bierze się ich jedzenie i przedmioty, które kupują i jaki to ma wpływ na środowiskoa tym samym ograniczenie konsumpcji. koncze dyskusje z tobą, bo nic nowego do tematu nie wnosisz :)
  • Odpowiedz
@pundelek > koncze dyskusje z tobą, bo nic nowego do tematu nie wnosisz :) Podobnie jak ty i reszta śmiesznych aktywistów. Przypominam jeszcze raz, że rozwiązania systemowe są tutaj najmniej ważne, bo większość zanieczyszczeń produkują konsumenci i przemysł chcący ugasić popyt tych konsumentów, produkując dla nich dobra. Rządy i ich elektrownie są tu najmniejszym problemem, w opozycji do tego co wygłasza ta 16-latka
  • Odpowiedz
Robić coś konkretnego, a nie latać i gadać jak jest źle, bo to NIC nie zmieni.


@Neapolitano: No i to jest plan działania, robić coś konkretnego, to mi się podoba. Eko oszołomy moga sie rozejść, kryzys klimatyczny zażegnany KONKRETNYM działaniem. Możesz sie zgłosić po odbiór nagrody nobla, możesz wybrać z jakiej dziedziny
  • Odpowiedz
no to czym konkretnie jej mózg wyprali? faktami, czy może tym, że uważają (słusznie zresztą), że należy podjąć kroki w kierunku ratowania naszego ekosystemu? albo tym, że potrzebujemy zmian i to nie tylko zmian typu segregowanie śmieci, na które był czas kilkanaście lat temu, ale zmian podejścia rządów całych krajów w kontekście ekologii?


@pundelek: Tym że stała się narzędziem nacisku a nie ma żadnego pojęcia o czym w ogóle gada.
  • Odpowiedz