Wpis z mikrobloga

@Tom_Ja: dziewczyna popłynęła na zjazd łódką bo niby brak emisji CO2. Tylko, aby sprowadzić tę łódkę do Europy poleciało do USA 5 osób, wyszło na to, że akcja PRowa Thurnberg wyemitowała kilkukrotnie więcej CO2 niż gdyby poleciała samolotem.
Dla mnie ta dziewczynka jako osoba jest po prostu niewiarygodna. Bogata córeczka rodziców ze szwedzkiej burżuazji która sama nie zrzekła się przywilejów tylko gada, żeby inni się zrzekli.
Thurnbergowie to rodzina hipokrytów cynicznie
@pundelek: Chcesz realnej zmiany? Przestań kupować nowe zabawki typu smartphone co roku, nie kupuj nowych ubrań, nim zużyjesz stare, nie kupuj perfum kolejnych, nie kupuj kolejnej pary butów, nie kupuj egzotycznych owoców, ani warzyw, a tym bardziej nie podróżuj po świecie.

Oczywiście namawiaj do tego swoich znajomych.

Realnym trucicielem są zwykli ludzie, konsumenci, a nie elektrownie. Przestań żreć i konsumować, ale... to nie jest realne. Czy Ty myślisz, że to elektrownie
to że jej rodzice również są zaangażowani w walkę z globalnym ociepleniem to tylko zbieg okoliczności?


@elpredatoro: w żadnym wypadku. Nie od dziś wiadomo, że dzieci wychowywane przez inteligentnych i świadomych rodziców również sa bardziej inteligentne.
@bluberr: Krczę, no nie wiem... Na wykopie było o paru takich co kilka ton śmieci wyłowili z rzeki, albo posprzątali las... Niedawno również był challenge ze sprzątaniem dzikich wysypisk.. Ale fakt, to nic nie daje. Spluwanie się do innych, by coś robili jest realnym działaniem. XD
@Rozkoszniaczek: a skąd ty wiesz co ja kupuję i co robię? nie jem mięsa, ubieram się w lumpeksach, ograniczam spożycie i wykorzystanie zasobów do tego, czego naprawdę potrzebuję. także swoje truizmy zachowaj może dla kolegów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rozkoszniaczek: przeczytałeś mój komentarz w ogóle? Nasze działania jako jednostek nie wystarcza wobec braku rozwiazan systemowych. Ty nie weźmiesz słomki i jesteś #!$%@? taki dobry dla środowiska ale w tym czasie tony plastiku zostały wyprodukowane na marne, by zostać śmieciem. Przykłady można mnożyć.
@pundelek Nadal czekam na propozycję; jak substydutować 60% światowej emisji CO2. Dlaczego ta biedna szwedzka dziewczynka nie krzyczy do ludzi, na których potrzeby ponad 60% dwutlenku węgla jest wytwarzane, tylko obarcza tym władze krajów? Mają magicznie wymyślić nową technologię? Czy brutalnie zmusić ludzi, żeby nie pobierali energii elektrycznej, ogrzewali domów, jeździli samochodami?