Wpis z mikrobloga

Czytam te wypociny Mentzena i jedno wielkie xD

104. Możliwość uzależnienia rozwodu od zgody biskupa diecezjalnego - no pomijając to, że towarzysz Mentzen najwyraźniej nie rucha (i przez to nie wie, że prawo kanoniczne dopuszcza zawarcie osobno ślubu kościelnego i cywilnego) i wyłącza z możliwości złożenia tego oświadczenia katolików zawierających ślub niekonkordatowy to najwyraźniej nie wie, że państwo nie może ot tak sobie nałożyc na Kościół katolicki obowiązku procedowania jakichś zgód z d--y do mordy.

Braku równouprawnienia innych związków wyznaniowych czy odpowiedzi na pytanie "a co, jak się strony pooszukują albo zmienią wyznanie" pomijam, bo nie oczekujmy od Mentzena za wiele myślenia.

61. W ogóle zła nazwa, to była zasada OWOCÓW zatrutego drzewa, ale jak wyżej: nie oczekujmy od Mentzena za wiele myślenia.

52. Deregulacja zawodu adwokata i 49. radcy prawnego: xD, nie bardzo kuma jak sie dochodzi od zawodu, ani czym jest to przymiot nieskazitelnego charakteru (ujmując rzecz oględnie: jak chlejesz wyczynowo i bywasz na k-----h to nie masz go), myli się (np. w ustawie o radcach p------i o egzaminie notarialnym - oh shit, ctrl+f go zdradził) i do tego sobie przeczy (raz p------i o 21 rż, raz o pełnoletniości... matołek). Ogólnie, mokry sen absolwentów kierunków typu g---o (administracji np.)

Co ciekawe, ta korwinidyczna zbieranina nie postuluje deregulacji zawodu lekarza albo dochodzenia do uprawnień typu SEP - ciekawe czemu, czyżby głupole jednak rozumiały, że niektórych rzeczy nie da sie nauczyć na sucho? Nie poruszają też np. możłiwości zaoczneog uzyskania tytułu technika, ale c--j, adwokaturę trzeba zderegulować bo przeciez taki jeden z drugim pryszczol mentzenowski wejdzie na forumprawne.pl i może tynkowac.

#polityka #konfederacja

ten post będzie wrzucany codziennie do ciszy wyborczej, możesz zczarnolistować #merytorycznymentzen żeby go nie widzieć.

może będe go rozbudowywał o oranie kolejnych gówien, a morze Bałtyckie.
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jedno wielkie xD to twój stary chyba. Niektóre pomysły dobre, a ty wrzucasz trzy i rechoczesz


@ImperatorPL: za każdy taki rechot ma 60 kopiejek/szelki. Żadna praca nie hańbi! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
no pomijając to, że towarzysz Mentzen najwyraźniej nie rucha

@hehenuanek: merytoryka jak się patrzy. Szkoda tracić czasu, sam sobie wystawiłeś dobry powód by z Tobą poważnie nie dyskutować.
  • Odpowiedz
merytoryka jak się patrzy.


@sorek: Dalej masz merytorycznie. To co? Nie umiesz?

sam sobie wystawiłeś dobry powód by z Tobą poważnie nie dyskutować.


@sorek: Raczej wymówkę miękkim fajkom z Konfy, którzy mentzenowego bredzenia nie umieją obronić.
  • Odpowiedz
@hehenuanek: Może przedstaw swoje pomysły na państwo, to też się pośmiejemy. Bez urazy, ale nie ma u Ciebie za grosz obiektywizmu i na wszystko znajdziesz "haka", byle tylko udowodnić, że Twoja racja jest najtwojsza. Nie wierzę, że absolutnie ŻADEN pomysł z tej przedstawionej setki do Ciebie nie trafił.
  • Odpowiedz
Ale jak ja mam się do czegokolwiek odnosić, skoro Ty już uznałeś wszystko za bzdury i nie dajesz jakiegokolwiek pola do dyskusji?


@Hedage: Wykazując jakie to są świetne zmiany, żeby smarkacz bez szkoły mógł prowadzić sprawy rozwodowe (projekt nr 52) albo w jaki sposób wydłużenie pracy nad protokołem usprawni procesy sądowe (nr 67).

Nie będe w imię politycznej poprawności twierdził, że głupota może nie jest taka głupia.
  • Odpowiedz
Jesteś w stanie obiektywnie wskazać przynajmniej 5 ustaw, z którymi się w pełni zgadzasz?


@Hedage: Mentzen nie napisał żadnego składnego projektu ustawy, to z czym mamsię zgodzić?

Czyli, jak rozumiem - nie umiesz bronić tego "wspaniałego" projektu politycznego zwanego Konfą, tak?
  • Odpowiedz
@hehenuanek: Ale ja nie mam czego bronić, bo Ty ich z góry skreśliłeś i cokolwiek nie powiem to Ty wychodzisz z pozycji jak by mnie tu zagiąć i udowodnić, że to ja się mylę. Jak mówiłem, nie chcę się kopać z koniem, bo to strata czasu i energii - dyskusja ma sens wtedy, kiedy obie strony wykazują jakąś chęć zmiany swojego myślenia, a Ty go nie zmienisz, choćbym Ci zmienił
  • Odpowiedz
@hehenuanek: Ani mnie ziębią, ani grzeją, bo mi najbardziej zależy na gospodarce, ale nie da się nie dostrzec pewnych plusów w jednym i drugim.

52 - wciąż będzie trzeba zdać egzamin, więc to nie tak, że byle głąb sobie pójdzie i zda egzamin, a nawet jak zda, to jak będzie ciągle przegrywać swoje sprawy, to nikt nie będzie chciał korzystać z jego usług i wyleci z rynku. Chodzi po prostu o ułatwienie tego całego procesu, bo co to kogo obchodzi w jaki sposób ktoś nabył umiejętności? Jak umie to umie, po co drążyć.

Czepianie się elementów kopiuj/wklej zostawiam bez komentarza, bo to jakbyś komuś oblał 200-stronicowy doktorat dlatego, że gdzieś napisał "stół" przez u. Mentzen w wywiadzie dla namzalezy.pl (czyli zanim jeszcze wszystko pojawiło się do wglądu na stronie) tłumaczył, że na pewno są błędy, bo nie da się w tak krótkim czasie napisać bezbłędnie tylu projektów. Od tego jest proces legislacyjny, żeby takie rzeczy wyłapać i
H.....e - @hehenuanek: Ani mnie ziębią, ani grzeją, bo mi najbardziej zależy na gospo...
  • Odpowiedz
67 - może i się czas wydłuży


@Hedage: Tu nie trzeba mieć wielkiej inteligencji by wiedzieć, że jak sie notuje w czasie trwania rozprawy to wyjdzie mniej czasu niż jak się na niej siedzi a notuje dopiero po niej, oglądając nagranie.

jak będzie ciągle przegrywać swoje sprawy, to nikt nie będzie chciał korzystać z jego usług i wyleci z rynku.


@Hedage: Pocieszy to wszystkich, którym zdąży taki głąb
  • Odpowiedz
Generalnie na stronie https://100ustawmentzena.pl masz treść wszystkich projektów, razem z uzasadnieniem. Mam wrażenie, że tych uzasadnień nawet nie czytałeś, tylko powtarzasz to, co ktoś gdzieś napisał (bo już te wytykanie kopiuj/wklej i nieskazitelny charakter to widziałem przynajmniej kilka razy na Wykopie)


@Hedage: Przecież geniuszu przy części projektów dałem cytat z nich. Uzasadnienai też oceniłem - negatywnie, bo autorzy tych wypocin nie wiedza, jak te uzasadnienia powinny być pisane...
  • Odpowiedz