Wpis z mikrobloga

Tak sytuacja z dziś. Tak, znowu #drogipamietniczku z #pracbaza

Wyjeżdżam zza budynku. Przede mną przejście dla pieszych. Na przejściu facet, który już prawie przechodzi na drugą stronę i sporo za nim kobieta. Zgaduję, że żona. Widzę jakim tempem idzie, więc tak celuję z prędkością, by nie stanąć przed nią, ani nie przejechać jej po piętach. Gdy tak kalkuluję facet odwraca się i coś jej mówi. Tu zepsuję zabawę: coś co wygląda jak polecenie. Ona mocno, bardzo mocno zwalnia i dalej przechodzi już w tempie ślimaka, nerwowo obserwując moja reakcję.
Nie ma wyjścia, trzeba równe 39980kg zatrzymać.

Czy to był jakiś pokaz jakim to on jest #!$%@?, albo jak bardzo potrafi mi uprzykrzyć pracę? Ale byłby rechot losu, gdybym był pijany i jej nie widział, albo padły mi hamulce :)

Nie poganiałem i prędkość miałem niewielką, ale zaraz za przejściem jest stromo w górę, a tu i czasu na #tacho mało i paliwo drogie :) No i w pracy byłem. Lud pracujący znaczy się. :)

A co to ma do rzeczy? Bo jego gęba jest na setkach plakatów wyborczych, nawet w Białymstoku. Twierdzi że wierny pewnym ideałom jest. No coś słabo to widzę.

I tak się teraz zastanawiam, jak powiem kto to był, to wspomogę jego kampanię, czy jej zaszkodzę? I czy jego prawnicy będą się chcieli ze mną skontaktować :)

PS
To jeszcze aktualne, czy już nie?

DZIAŁ II RUCH DROGOWY
Rozdział 2 Ruch pieszych
Art. 14. Zabrania się:
1) wchodzenia na jezdnię:
a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
2) przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;
3) zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;

Bo coś widzę ostatnio taki np @reddin swoje własne przepisy wymyśla

#trzymaczkierownicy #stopcham #prawojazdy
  • 12
3) zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;


@totalski: Ciekawe, czy ktokolwiek, kiedykolwiek w historii istnienia tego przepisu, dostał za to mandat. Obstawiam, że wynik będzie niższy niż 10. Być może policja ma jakieś statystyki przepisów, z jakich mandaty są wystawiane.
@PanKracy582: ale po co? ój z nimi. ślisko nie było, jakoś ruszyłem i pojechałem. A że skotłowałem pod tą górę paliwa? I tak ładowny mam normę 40l/100km i szef nic nie mówi. Ale to męczy. A człowiek jest dość omylny, a takie coś wręcz prowokuje błędy.
@totalski: Ja generalnie uważam, że durni wbiegających na czerwone powinno być wolno rozjeżdżać. Przez pierwszych parę miesięcy byłoby więcej ofiar, ale potem byłoby już ich dużo mniej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sygnał dźwiękowy powinien zostać użyty.


@PanKracy582: Ciekawe jak jest z legalnością patentu montowania mocniejszej syreny (zbliżonej do lokomotywy) w samochodzie. Na niektóre zagrania (kierowców, pieszych i rowerzystów) zwykły klakson to za mało.
@totalski: Ostatnio widziałem, jak facet sobie ot, tak po prostu wjechał rowerem przed ruszające i będące już w połowie przejścia auto. I oczywiście był wielce obrażony, że pani ostro hamowała autem, na co po prostu otworzyłem okno i przekazałem prosty komunikat „WYMUSIŁEŚ”, żeby nie wdawać się w jałowe dyskusje. A przedwczoraj gość wbiegł na pulsującym zielonym przed jadący samochód i szczerze żałowałem, że go nie potrącił, bo bardzo chętnie bym zaświadczył,