Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
To ja tu tracę mój cenny czas aby Ci odpisać, a Ty usuwasz wpis? No tak się nie bawimy. Z internetu nic nie ginie ( ͡º ͜ʖ͡º)
A serio, to poza trochę pojazdów, które zebrałeś to jest ciekawy temat do obgadania z mirkami po fachu...

#pracait #programista15k #bekazhr #bekazhr

Polski rynek IT to rak. Kontaktuje się z Tobą rekruter, że masz zajebiste cv. Przedstawiają stanowisko seniorskie. Praca fajna, projekty, stawka. Mówisz ok, pogadamy.

Ja Exp 6 lat bardzo dobre wykształcenie, kilkanaście międzynarodowych projektów na koncie, w tym kilka jako architekt i główny wykonawca (tech lead zespolu). I co proponuje mi panna z HR?

Najpierw rozmowę, żeby sprawdzić mój English (sic!)

Zadanie rekrutacyjne.

Kurtyna. Bo poprzednie firmy zatrudniamy mnie dla jaj i płaciły po 2-3 Lata gruby hajs.

Rozwala mnie to. Sami się zgłaszają i jeszcze chcą marnować mój czas na jakieś #!$%@? się z zadaniami dla początkujących.


@arysto2011: mam 15 lat expa i jeśli zadanie nie jest przesadnie długie to robię je z przyjemnością, gdyż dużo bardziej wolę to niż pytania akademickie na rozmowie typu "opisz jak działa hashmapa w Javie", czy "jakie znasz algorytmy sortowania i czym się rożnią".
Przynajmniej angielskiego nie muszę udowadniać osobno, #uk here xD

Ostanio aplikowałem na kontrakt za £730 / dzień i też proste zadano jako pierwszy filtr w rekrutacji ¯\_(ツ)_/¯

Ale fakt, jest to #!$%@? w naszym zawodzie. Czy np. jak gabinet zatrudnia stomatologa z x lat ecpa to wpierw go bierze na pół dnia w ramach rekrutacji i "#!$%@? pan tu małą plombe na dwójeczce górnej"?

@Khaine:

Ja osobiście jakbym był seniorem i by mi mieli marnować czas jakimiś #!$%@? to bym chyba wyszedł, bo dość już mam tego. Chce ktoś sprawdzić czy nie jestem oszustem to niech pyta o rzeczy których losowy małpiszon nie ma prawa wiedzieć tak jak wczoraj byłem pytany, będzie szybciej, mniej stresu i przynajmniej poczuję że mnie ktoś traktuje poważnie.

Byś w ogóle nie wszedł, bo to są zadania 2do zakodowania w domu. I akurat dużo mniej przy tym stresu niż podczas maglowania f2f. Bywa jest tak, że jeśli rozwiązanie się spodoba, to na kolejnym etapie już on site, dostajesz polecenie coś zmodyfikować/dodać na własnym kodzie i to jest akurat dobre, bo od razu "jesteś u siebie", a rekrutujący mają szansę ocenić jak faktycznie robisz, a nie jak się #!$%@? w stresie rozgarniając od zera coś co przed chwilą pierwszy raz zobaczyłeś na oczy (np. jakiś ich duumy projekt do celów rekrutacji).

Przy czym ja nie mam dzieci, może bym bardziej stękał na zadanka domowe gdybym miał...
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szpongiel: gdzie tu widzisz szykany z mojej strony? Po prostu napisałem jakie są opcje.
@arysto2011: Jak firmy mają takie procesy to trzeba odpuścić albo pogodzić się, nie ma co się kopać z systemem, bo i tak się nie wygra. Ewentualnie aplikować bezpośrednio do start-upów ponoć luźniejsza atmosfera. A na pw wyślesz?
  • Odpowiedz
@walezbani: to nie do Ciebie tylko tak ogólnie i trochę z przymrożeniem oka.
@arysto2011 dziś wrzucił wpis i potem go usunął. Przez to zaś, że "przywróciłem go zza światów" znowu "musi" odpisywać, a chyba już miał dość.
Powinienem był dać może słowo szykany w cudzysłów, to głównie w nawiązaniu do jego pierwotnego wpisu, gdzie wykopki mocno na niego najechali.

Anyway, patrzcie na to. Właśnie przed chwilą skończyłem rozmawiać Engineering Manager w sprawie pozycji Tech Lead'a. Podobało mu się i dostałem w ramach kolejnego etapu nim zaproszą mnie na f2f zadanko.
Zobaczcie co jest w
  • Odpowiedz