Wpis z mikrobloga

Świat nie jest czarno-biały, a historia jest tego najlepszym dowodem.

Na poboczu drogi z Kosiny do wsi Białobrzegi na Podkarpaciu, oddział IPN w Rzeszowie, odnalazł szczątki żołnierza Wehrmachtu, którego historia była świetnie znana w całej wsi. Od 75 lat, miejscowa społeczność wspominała lipiec 1944 roku, kiedy Michał Szydłowski, pochodzący ze Śląska żołnierz Wehrmachtu, uratował przed egzekucją 13 Polaków. Sam przypłacił to życiem, zabity strzałem w tył głowy, przez innego żołnierza, prawdopodobnie swojego dowódce, któremu nie spodobało się zachowanie szeregowca i niewykonanie rozkazu. Pogrzeb odbył się 5 września w Kosinie, w obecności lokalnych władz oraz potomków ocalonych Polaków.

Link do znaleziska - Żołnierz Wehrmachtu, który ocalił 13 Polaków został pochowany w Kosinie

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach.Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)
Jeśli podobają Ci się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #zwyczaje #swiat #liganauki
#wojna #swiatnauki #armia #wojna #wojskopolskie #polska #niemcy #zsrr #atak #wojsko #drugawojnaswiatowa #wehrmacht
sropo - Świat nie jest czarno-biały, a historia jest tego najlepszym dowodem. 

Na ...

źródło: comment_W1Y17QEnRTMEGD0qfGZYcunTdEBShVFZ.jpg

Pobierz
  • 65