Wpis z mikrobloga

@Pan_Jerzy Pamiętam faceta od fizyki w liceum, starej daty ale oceny wystawiał sprawiedliwie. I nawet jak robiłeś oborę na lekcji a przy tablicy się nauczyłeś dostałeś 5. Tak samo prymuska, ulubienica wszystkich innych nauczycieli jak chciała zgłosić nieprzygotowanie już po wywołaniu do tablicy to facet zadawał kolejne pytania aż w końcu postawił 1.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Nild: widać, że edukacja lezy, bo w komentarzach roi się od skrajnych przypadków i dowodów anegdotycznych. Jeśli mamy dane, to można zwyczajnie w świecie sprawdzić, czy istnieje korelacja między wysokimi średnimi ocenami, a wynikami średnimi wynikami na maturze. Zakładam jednak, że jest korelacja, a przypadki ludzi zdających świetnie maturę mając przy tym średnia na poziomie 3 pewnie nie są częste.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Greg36: zależy jak definiujesz. Jeśli praca = pieniądze to pewnie tak, ale jak chcesz pracować w NASA, czy jako pracownik laboratorium fizyki eksperymentalnej, to raczej na trójkach z matmy i fizyki nie leciałeś całe życie.
@boguchstein: Miałem z podstawowej matmy 88% i 2 na półrocze i koniec roku bo mi się nie chciało robić zadań domowych w 3LO i łapałem dzidy.

Matma i fizyka to może jedyne wyjątki gdzie na studiach się ten materiał przydaje i później w pracy też ale poza tym to na maturę uczyć się trzeba żeby ją zdać i tyle.
@Greg36: wszystko zależy od definicji. Można mieć wykształcenie podstawowe, praktycznie zero wiedzy z matematyki, fizyki, chemii, filozofii itd. i zarabiać mega kasę. Jednak istnieje cała grupa zawodów, gdzie raczej nie spotkasz ludzi, którzy całe życie lecieli na średniej 3.0 i odnieśli jakiś sukces.
@boguchstein: Tak ale ocena to może być wymysł nauczyciela który się uwziął, dzidy za prace domowe z odpowiedzi czy sprawdzianów a osoba może być zdolna - ocena z przedmiotu w naszym systemie jest kompletnie niemiarodajna. A z drugiej strony ktoś co się nauczył wkuwać bezmyślnie (nawet matmę) czy taki co ściąga czy uczy się schematami na maturze spoko wynik, z przedmiotów same piątki a pójdzie na studia, dostanie w twarz
@Nild: popełnić — popełniać
1. «zrobić coś złego»
2. żart. «napisać lub skomponować jakiś utwór»

Twoja siostra ani nie napisała utworu ani nie zrobiła niczego złego.
Oceny nie mają nic wspólnego ani z Twoją wiedzą ani z Twoimi wynikami na maturze.

Jestem tego żywym przykładem.

(np.: angielski ocena "2" przez 4 lata a na maturze 98%)


@Pan_Jerzy: Oceny mają wiele wspólnego z wiedzą i wynikami na maturze. Jestem tego żywym przykładem.
Ani razu nie miałem czerwonego paska, przeważnie średnia 4.2-4.6 i po 70-80% na maturach @Pan_Jerzy: @Nild: