Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nild: oceny nie maja znaczenia. Sam mialem 3 z matmy na koniec, a z podstawy na miękko 98%. Ogolnie, w naszej klasie z technikum, na 26 chłopa byly tylko cztery "3" i jedna "4". Najsłabszy dwojkowicz napisał maturę na 52%. Także tego.
@Nild: o jezu
jasne, że oceny nie są bezpośrednim przełożeniem na wynik z matury i zdarzają się historie, gdzie ktoś ma taką, a nie inną średnia z przedmiotu, bo nauczyciel lubi/nie lubi

tak się zesraliscie w komentarzach, kto dwójkowy ile to nie miał %, ale warto najpierw rozróżnić czy te słabe oceny tyczyły się tylko części przedmiotow (i jakich) czy całości, bo przecież o ile ktoś nie potrafi nauczyć się czegoś
@Nild: Tu jest odpowiedź na pytanie. Badanie dla matury z polskiego, angielskiego i matmy.
"Najsilniejszy związek między ocenianiem wewnątrzszkolnym a zewnętrznym odnotowano dla matematyki – korelacja jest wysoka dodatnia, jednak jest on daleki od prawie pełnego. Najsłabiej skorelowane
są wyniki oceniania wewnątrzszkolnego z ocenianiem zewnętrznym
z języka polskiego – korelacja jest słaba dodatnia."

http://www.ptde.org/pluginfile.php/1014/mod_page/content/7/Archiwum/XXI_KDE/PDF/Ludwikowska.pdf
@Nild: Również jestem żywym przykładem, że oceny nie mają żadnego znaczenia w kontekście matury, mając praktycznie zawsze 2 z matmy na maturze miałem około 87%. Poza tym nauczyciele podchodzą moim zdaniem zbyt prywatne do uczniów, wiele razy widziałem, jak słaba osoba dostawała 1 za brak pracy domowej, jednak gdy zdarzyło się to osobie która ma zazwyczaj dobre oceny nie było konsekwencji.
@panTralalinski twoja średnia mówi że mogłeś mieć np z 9 przedmiotów 2 i z angielskiego np 4, co by mogło się przełożyć na bardzo dobry wynik z matury z j. Angielskiego. Także argument z dupy. Bo z matematyki ta czwórka, to na pewno nie była.
@Nild: W moim przypadku jeżeli chodzi o Angielski, to w klasie maturalnej miałem 3/4 i musiałem jakieś kartkówki poprawiać czy inne testy pisać, żeby na koniec mieć 4. Moja ocena wynikała z tego, że w ostatniej klasie było bardzo dużo kartkówek ze słownictwa, na które się po prostu nie uczyłem bo większość znałem i tak, ewentualnie "synonimy". Ale to nie zadowalało kobiety od angielskiego, bo na kartkówce miało być takie samo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Nild: zacznijmy od tego, że matura jest jedna dla całego rocznika i ocenianie jej jest dość standardowe. Jasne ktoś może nie trafić w klucz, trafić pechowo z zadaniem, ale ogólnie ocena z matury jest dość wyrównana. Oceny są wystawiane przez nauczycieli wg znacząco różnych kryteriów, ten sam uczeń za tą samą pracę u dwóch różnych nauczycieli może dostać skrajnie różne oceny, więc porównywanie ja miałem 3, a on 5 nie bardzo
@Nild: Matura jest taka sama dla całego kraju, oceniana obiektywnie z powodu bardzo szczegółowego klucza niedającemu poprawiającemu wielkiego pola do zawyżania i zaniżania punktacji.
Oceny są są subiektywną oceną danego nauczyciela, każdy wystawia je w inny sposób w zależności od swojego widzimisię i stopnia lubienia danego ucznia.
Matura>>>gówno>>>oceny w szkole

akoś nie chce mi się wierzyć w te wszystkie "miałem dwójki i trójki, a na maturze 90%


@eliot123: Matura z