Wpis z mikrobloga

trzynasty rok pyknal i jak tak sobie mysle teraz, patrze na wszystko z perspektywy czasu, to emigracja byla chyba jedna z najlepszych decyzji w moim zyciu. nie chodzi tylko o samo miejsce, ktore swoja droga w rankingu user-friendly jest chyba nr 1 w tej czesci swiata, ale o mozliwosc zresetowania sie, spojrzenia na wszystko z innej perspektywy i zycie na 100%.
warto wychodzic troche dalej niz swoja strefa komfortu i probowac czegos nowego. nie zawsze jest to latwe ale daje niesamowite efekty.
dzieki islandii mam super rodzine, mam czas i srodki na realizacje marzen. przez te kilkanascie lat zrobilem pare tysiecy km na desce, parenascie na rowerze, paredziesiat wydalem na lego. kariera nabrala tempa. zgarnalem sporo nagrod, w tym piec za naj- projekty w branzy reklamowej/webdev. zalozylem mini wydawnictwo. poprobowalem sil w startupach. pare lat temu, zanim umarl flash, stalem sie czlowiekiem nr 1 od web/motion na wyspie.
mysle, ze nie jest to kwestia talentu. talent ma kazdy. wazne sa konsekwencja i determinacja w dazeniu do celu.
i nie pisze tego tylko zeby sie przechwalac, ale zeby pokazac swoim przykladem, ze da sie. 20+ lat temu sam bylem troche piwniczakiem zalewajacym pale co weekend i spedzajacym 16h dziennie na graniu w tibie ¯_(ツ)_/¯
#emigracja #islandia #czujedobrzeczlowiek
draobwons - trzynasty rok pyknal i jak tak sobie mysle teraz, patrze na wszystko z pe...

źródło: comment_X7mIuXySs2j9Ur5UPZdZzBypg8dPnvz7.jpg

Pobierz
  • 46
@draobwons: Każdy dokonuje własnych wyborów i dobrze, że odnajdujesz się w miejscu do którego wyemigrowałeś.
Islandia jest piekna ale bylo to tez jedno z najbardziej depresyjnych i najnudniejszych (najspokojniejszych) miejsc, które w swoim zyciu odwiedziłem. Ja bym sie tam nie odnalazl i gdybym sie tam znalazl to czulbym ze marnuje zycie.

Ale wiem, ze nie wszystko jest dla kazdego.
@draobwons 100 lat! Wiem o co chodzi, ja, niestety, wróciłam.... parafrazując- potrzeba matką dziwnych decyzji w życiu. Pozdro, niech Ci się wiedzie jak najlepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@draobwons: Gratuluję ale jak dla mnie ta depresyjna pogoda nie do zniesienia. Widoki piękne, zarobki piękne ale codziennie wieje i pada deszcz.
A co do nr 1 to nie chce umniejszać twoich umiejętności i osiągnięć ale na Islandii jest mało ludzi przy tym bardzo mało devów :P