Wpis z mikrobloga

@prawa_reka_sorosa: i to jest właśnie clue problemu. Wiele osób słysząc hasło "adopcja przez pary homoseksualne" wyobraża sobie dwóch panów idących do sierocińca, wskazujących któregoś bobasa palcem i zabierających go do domu. Tymczasem w Polsce masa dzieci już teraz wychowuje się w rodzinach jednopłciowych z nieustalonym stanem prawnym, kiedy jeden z rodziców jest biologiczny, ale drugi jest zarówno dla partnera, jak i dziecka uważany za osobę całkowicie obcą.
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa Odbierać nie można. Mam oczywiście świadomość, że są takie pary. Szczególnie dla lesbijek to nie problem.
Ludzie krzywdzą dzieci psychicznie, często nieumyślnie na wiele sposobów, gdybyśmy odbierali wszystkim to brakłoby miejsca w domach dziecka. Moim zdaniem samotny rodzic o ile nie jest patologiczny, stworzy lepsze środowisko dla dziecka niż ośrodek opiekuńczy, czy nawet para homo. Jednak może zmienię zdanie po zapoznaniu się z badaniami które podał @jaunas
To, że
  • Odpowiedz
Skoro mamy takie same prawa


@prawa_reka_sorosa: mówiłem że wszyscy mają takie prawa na jakie pozwala Konstytucja, to że wszyscy są równi wobec prawa nie oznacza że nie trzeba spełniać żadnych warunków by pod jakieś prawo podlegać i korzystać z przywilejów.
Dlatego niewidomy nie może prowadzić pojazdów bo nie spełnia warunków, i wcale nie znaczy że nie jest on równy wobec prawa.
Więc albo spełnimy warunki by korzystać z przywilejów małżeńskich
  • Odpowiedz
Dlatego niewidomy nie może prowadzić pojazdów bo nie spełnia warunków, i wcale nie znaczy że nie jest on równy wobec prawa.


@PajonkPafnucy: Ta regulacja ma za zadanie chronic resztę kierowców przed wypadkiem, dlatego ma sens i niewidomi nie maja z tym problemu.

Wyjaśnij mi w jaki sposób małżeństwa homoseksualnych szkodzą społeczeństwo i dlaczego nie mozemy ich
  • Odpowiedz
Naucz sie czytać ze zrozumieniem.


Naucz się ponosić odpowiedzialność, za "mądrości", którymi nas raczysz.

Wyjaśnij mi w jaki sposób małżeństwa homoseksualnych szkodzą społeczeństwo i dlaczego nie mozemy ich zalegalizować.


Każdy
  • Odpowiedz
@wespazjan Wiem tylko tyle, że osobiście odczuwałem nikły udział ojca w moim wychowaniu, a właściwie prawie brak tego udziału. Tak samo mają wszyscy koledzy i czasem koleżanki z którymi rozmawiałem.
Jako ciekawostkę to powiem, że lubię #narkotykizawszespoko. Kiedyś usiedliśmy z kumplami o podobnych zainteresowaniach. Rozmawialiśmy o swoich rodzinach i rodzinach kumpli, którzy ćpają. W zasadzie wszyscy wychowywaliśmy się z jakiegoś powodu bez ojca (rozwody, śmierć, alkoholizm itp). Nikt
  • Odpowiedz
Naucz się ponosić odpowiedzialność, za "mądrości", którymi nas raczysz.


@Planeta_odebete2: Nie ponoszę odpowiedzialności za Twój brak zrozumienia tego co pisze.

Każdy prawnik powie ci, że legalizacja małżeństw jednopłciowych = legalizacja adopcji dzieci i to w dość krótkiej perspektywie
  • Odpowiedz
Nie wierzysz, że dwóch gejów nie jest w stanie dostarczyć dziecku poprawnego wzorca żeńskiego, a dwie lesbijki wzorca męskiego?


@mindrape: Jednak czy siedzenie w domu dziecka nie ma mimo wszystko gorszego wpływu na dziecko?
  • Odpowiedz
Wyjaśnij mi w jaki sposób małżeństwa homoseksualnych szkodzą społeczeństwo i dlaczego nie mozemy ich zalegalizować.


@prawa_reka_sorosa: nie twierdzę że szkodzą a nie możemy ich zalegalizować jako związki małżeńskie bo nie są związkiem kobiety i mężczyzny(to te warunki które stawia Konstytucja), nawet gdybyś chciał ustawą spowodować by związki partnerskie posiadały te same prawa co związki małżeńskie, obawiam się że taka ustawa była by niekonstytucyjna.
Bo pozbawiłaby związki małżeńskie(kobiety i mężczyzny) szczególnej
  • Odpowiedz
Jednak czy siedzenie w domu dziecka nie ma mimo wszystko gorszego wpływu na dziecko?


w domach dziecka siedzą już praktycznie tylko dzieci ze skomplikowaną sytuacją prawną, których z jakichś względów nie można oddać do adopcji/rodziny zastępczej. Tym dzieciakom, akurat homoseksualiści nie "pomogą" i tak.

@kolnay1:
  • Odpowiedz
wszystkie kobiety i mężczyźni mają takie same prawa


@PajonkPafnucy: Ok, powracamy do mojego poprzedniego pytania. Skoro mamy takie same prawa, to wskaż mi, gdzie ma się udać dwóch facetów / dwie kobitki, aby jednym papierkiem mogli sobie załatwić taką drobną listę przywilejów (lista powyżej) .
  • Odpowiedz