Wpis z mikrobloga

Ahoj,

od ostatniej relacji udało się skończyć trasowanie sklejki, wyciąć burty i dno. Bałem się jak na wyrzynarkę zareaguje cienka w sumie sklejka, ale brzeszczot Bosh T101AO, trochę ćwiczeń i udało się bez poszczerbionych krawędzi. Nadal trzeba dobrej wyobraźni, by zobaczyć w kawałkach drewna łódź.
Teraz będę musiał skleić połówki burt i dna, a potem złożyć wszystko do kupy i zszyć przed klejeniem.

#dushabuduje #budujzwykopem #wioslarstwo #szkutnictwo

wołam: @foxbond @wisniowySz @kubapolice @Fafnucek @Akira @Wykupiciel @Samodzielna_Panda @Sierpik21 @Atomdorka @Azai @silentpl @bugg @kefir_z_tesco @keicaam @ja_nie_lubie @DinapeS @RudyDonosiciel @FalseIdeas @jurasco86 @Mapril @4x80 @Errad
Pobierz D.....a - Ahoj,

od ostatniej relacji udało się skończyć trasowanie sklejki, wyciąć...
źródło: comment_pbU3DtpmE9KIdNNpf06RN7LGlMTkqg81.jpg
  • 16
@Dusha: ale zajebiście, robisz łódkę. Do przecinania sklejki mimo wszystko polecam piłę tarczową. Jak nie ma opcji, to możesz użyć taśmy malarskiej (ale 3M jakiejś, nie tego żółtego gówna z marketów co się nic nie trzyma), po obu stronach miejsca cięcia, na taśmie trasujesz linię cięcia i tniesz. W ten sposób taśma spaja brzegi i nie postrzępisz tak łatwo. Wrzucaj zdjęcia w postępów.