Wpis z mikrobloga

Takie pytanie do osob ktore hejtowaly tag #apple przy premierze iphonow ostatnio.

No offence, ale jestem poprostu ciekawy... pisaliscie ze znowu te #iphone to odgrzewane kotlety, nic nowego, zero innowacyjnosci itd itp. spoko, zgadzam sie co do tego i podzielam wasze zdanie ale:

Co inne firmy wprowadzily "innowacyjnego" w ostatnich 2-3 latach? Typu #samsung #xiaomi #huawei

Pomińmy wyglad, wiem i zgadzam sie z tym ze niektore flagowe telefony wygladaja lepiej bo nie maja notcha, albo maja mniejszego, albo maja wyciecie w ekranie itd. Co wprowadzily innowacyjnego technologiczne inne flagowce ostatnio?

#iphone #ios #android
  • 37
@Marek1991: tylko te czytniki w ekranie są dosyć wolne jeszcze, a brak notcha ciężko osiągnąć przy osprzęcie FaceID bo zazwyczaj te telefony z małymi wcięciami mają tam tylko przednią kamerkę
@quarox: @Oastry: @KarmelowyJeremiasz: Szybkie ładowanie w IP jest wolne. Nawet chińskie marki mają ładowanie 45W... a nawet ładowanie bezprzewodowe jest szybsze niż przewodowe na IP.
FaceID byłoby lepsze, gdyby nie gigantyczny notch. Ja do odblokowywania używam skanowania twarzy. Nie jestem jakąś ważną osobą, której ktoś będzie próbował odblokować telefon zdjęciem. Zresztą sam to sprawdzałem i nie udało mi się odblokować żadnym zdjęciem które mam mam na pc lub fb/insta.
@Marek1991: nie twierdzę, że jest najlepszy. Dla mnie śmieszne jest, że w niższych modelach nie ma OLEDa. Celem biznesu jest zrobienie telefonu, który się sprzedaje i zarabia. Z drugiej strony są te wszystkie Siajomi, które są takie wspaniałe, a nie sprzedają się tak wspaniale.

A z xr ludzie psioczyli, że to się nie sprzeda i jest bez sensu, a prawda okazała się taka jak zwykle przy iPhonenach ¯\(ツ)
@Nie_znany: No co ty... nie od dziś wiadomo, że ludzie kupią nawet gówno w ładnym papierku. Wyborażasz sobie jakby Xiaomi robiło takie telefony w tym wieku? Poszliby od razy z torbami.

@patrol798: > Rok później jednej z firm udało się za pomocą maski złamać FaceID w iPhonie X.
Bliźniak odblokuje iphona bez problemu. Żeby oszukać czytnik linii trzeba się nie lada napracować, zdjąć odcisk, phootshop, drukarka 3D....
@quarox:
- peryskopowy aparat
- maksymalne zwiększenie powierzchni ekranu
- szerokokątny aparat
- 90hz odświeżanie ekranu fluidamoled
- Szybkie ładowanie Warp Charge 30
- 12GB ram

Wszystko w jednym telefonie.
@quarox: Ja tam jestem prostym człowiekiem. Smartfon ma po prostu płynnie działać, odpalać podstawowe aplikacje. #!$%@? w te cyferki, rok procesora, wyniki w antutu. Liczą się odczucia. Tak się ludzie wykłócają a znając życie większość z nich nawet nie jest w stanie wykorzystać 80% funkcjonalności smarfona bo są one po prostu zbędne i użyją ich raz w dniu zakupu, albo jeszcze żeby pochwalić się znajomym i na tym się to kończy.
@Marek1991: polecam poczytać na temat tego testu z maską. Poza tym łatwiej jest zeskanować i wydrukować odcisk palca (znajdujący się na telefonie) niż twarz właściciela telefonu, no chyba, że wyrazi na to zgodę.