Wpis z mikrobloga

Byłem dzisiaj w mediamarkt szukając następcy dla swojego telefonu i najbardziej urzekł mnie Huawei P30. Po prostu podoba mi się rozmiar i najlepiej leży w dłoni i ma ergonomicznie umieszczone przyciski.

Pan doradca złapał się za głowę i zaczął mi opowiadać jakie to gówno, że się tnie i zawiesza, że po pół roku na śmietnik, że w każdej chwili mogą mi zniknąć usługi google itd, itp. „Tylko iPhone albo samsung S10!!!!!”

Prawda to? W końcu to flagowiec tej marki. Znajomy ma P20 i się nachwalić nie może.

Generalnie może i bym kupił samsunga S10/S10e ale ktoś kto go projektował chyba ma kciuk długości palca wskazującego.
Jak można przycisk blokady umieścić tak wysoko, żeby przy normalnym trzymaniu telefonu nie być w stanie go dosięgnąć? (°°

#android #huawei #samsung #smartfon
  • 59
Pan tak podszedł i zagaił „A nie chciałby Pan porządnego telefonu? :)
Generalnie po tym zaczął zachwalać iPhone, ze najlepszy telefon. To mu mówię, ze mam X i uważam, że jest do dupy, bo ma strasznie ograniczony system i nie mogę sobie ustawić domyślnie takiej aplikacji jakiej chce.

Pan stwierdził, ze właśnie przez to, ze nie ma takich funkcji jest taki stabilny i zajebisty wiec nakreśliło mi to trochę z kim mam
nie ma takich funkcji jest taki stabilny


@Grrubyy: ale w tym akurat trochę prawdy jest, aplikacje nie mogą działać w tle, dlatego system jest bezpieczniejszy ¯\_(ツ)_/¯

A co ze znikaniem usług google


miało tak być, ale w końcu chyba tylko postraszyli i znieśli te sankcje wobec huaweia
@YuiMizuno: Tylko tu nie chodzi o aplikacje chodzące w tle.

Korzystam z Gmaila i mam usunięte aplikacje Mail Apple’a. Gmail chodzi w tle. To nie jest problem.

#!$%@? mnie to, ze jak kliknę na adres mail na stronce to wyskakuje mi okienko, żebym zainstalował Mail. Nie mogę nigdzie zaznaczyć, żeby domyślnie Gmail odpowiadał za takie operacje.
Chyba, że się mylę?
@Grrubyy:

Z tego co wiem nie można zmienić podstawowych aplikacji, sami użytkownicy na reddicie którzy mają iphony X lat na to narzekają, a Ci którzy przesiedli się z androida jeszcze bardziej. Może w końcu zmienią to w jakimś iOS14, ale szczerze mówiąc wątpię, bo Apple chyba zwęszyło interes na usługach i bardziej w to starają się teraz pchać, dowody? AppleTV, iCloud, Apple Music itd, przecież to jest ewidentne, że nowe iphony
@Grrubyy: mialem kilka telefonów w ciągu ostatnich 2 lat, a jakoś w kwietniu kupiłem s10e (ze względu na rozmiar) i nie zanosi się na zmianę. Kilku znajomych kupiło go z mojego polecenia i od nich też słyszę same pochwały. Największy minus - czytnik linii papilarnych. Już nawet nie chodzi o jego umiejscowienie (prawy bok), ale skuteczność - podobnie denerwował mnie ten w iP7. Poza tym bardzo polecam - świetny multimedialny telefon
@Grrubyy żadne usługi nie poznikały i już nie poznikają z telefonów które już powstały i w takie usługi zostały wyposażone. Ban od Google dotyczy tylko telefonów które powstają/powstaną w przyszłości a nie tych które są już na rynku. P30 ma już zapowiedziana aktualizacje do najnowszego Androida 10 w tym roku.
@Grrubyy Bierz tego Huaweia, jak się interesujesz fotografia to w trybie manualnym masz ustawienia że hoho,, nie zapominajmy o ppdezespolach, a ten sprzedawca niech się #!$%@?, sprzedają to na czym więcej prowizji maja