Wpis z mikrobloga

@Zajf: Dojedź mi tymi autobusami i tramwajami z punktu A do punktu B i dopiero p-----l jakie to mpk jest super rozwiązaniem jaka to jest świetna przepustowość, ale mnie w-----a takie p---------e, samochodem jedziesz konkretnie tam gdzie chcesz, a jadąc tym super mpk musisz się liczyć z milionem przesiadek i dziesiątkami minut oczekiwania.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zajf wydzielenie buspasu na grabiszynskiej daje korzyści tramwajom których torowisko przez większość czasu znajduje sie poza zasiegiem aut? Pewnie, ale to jakies minuty. Za to o wiele dłużej jedzie sie autem, ktore jezdza caly czas, a nie raz na pare minut jak zbiorkom.

@xbonio jest słaba, ale atutem aut jest komfort i szybkość dojazdu gdy nie masz dojazdu bezposredniego z punktu A do B.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stormkiss: wczoraj się tamtędy wygrałem, pomyślałem, że włączę się do Grabiszyńskiej na wysokości Lidla. Taa, całe rondo zablokowane, a auta stoją jeszcze dobrych kilkadziesiąt metrów.
  • Odpowiedz
atutem aut jest komfort


@Hrjk: być może - fizyczny. Ale jak ktoś ceni swoje zdrowie psychiczne, to zaczyna się zastanawiać który z komfortów jest dla niego ważniejszy.
  • Odpowiedz
  • 2
@xbonio no w tramwaju, bedac caly czas popychanym, słysząc darcie ryja jakiegos b------a przebijające sie przez muzyke ze sluchawek, wdychajac zapach zula wracajacego z puszkowych lowow, trzymając plecak w jednej ręce a trzymajac sie kawalka rurki drugą i uważając żeby nikt Ci nie z---------l portfela rzeczywiscie mozesz psychicznie odpocząć. Nie to co w wygodnym fotelu, w pachnacym czym chcesz samochodzie słuchając radia... w porównaniu do typowego autobusu o 15 samochód w
  • Odpowiedz
zgadza się, to samochody powodują korki. ¯_(ツ)_/¯


@aikonek: Dokładnie. Od czasu jak przestałem autem dojeżdżać to dłużej w pracy siedzę byleby tylko nie iść do tego przepełnionego obsranego gównem tramwaju
  • Odpowiedz
wydzielenie buspasu na grabiszynskiej daje korzyści tramwajom których torowisko przez większość czasu znajduje sie poza zasiegiem aut? Pewnie, ale to jakies minuty.


@Hrjk: Dziś 2 minuty, jutro nic, w poniedziałek może 3. I co mamy? G---o nie komunikację i darcie jap, że KZ jeździ niepunktualnie. Komunikacja ma być powtarzalna - to jest jedna z jej najważniejszych zalet i trzeba dążyć do tego, żeby taka była.
  • Odpowiedz
@r__k: ( ͡° ʖ̯ ͡°) aa to niestety. Ale z tym rowerem w każdą pogodę to naprawdę się da nie dokonując jakichś ogromnych poświęceń ;)
  • Odpowiedz
@Zajf: Muchobór Wielki <-> Pl. Katedralny. Mpk: 1h (powrót nawet gorzej), Auto: 30 minut. Dealuj z tym.

Dodam, żeby było najszybciej to dwie przesiadki to standard.
Dodatkowo muszę podróżować wagonami bydlęcymi, zwanymi linią 10.

Więc nie pitol mi coś o MPK, bo jesteś żałosny.
  • Odpowiedz
@DodatnieUjemny: Czy ja kiedykolwiek napisałem, że komunikacja zbiorowa jest szybsza niż podróż samochodem w dowolnie wybranej relacji, czy gadasz sam ze sobą?

Ale i ze wspomnianą przez Ciebie relacją przedwczoraj miasto zaczęło dealować* i jak zbudują tramwaj na Nowy Dwór to podróż znacząco się skróci.

* niestety w swoim stylu, bo niejaki Rafał Dutkiewicz nie dał się ubłagać tym znienawidzonym miejskim aktywistom, żeby od razu budować tramwaj na Muchobór Wielki.
  • Odpowiedz