Wpis z mikrobloga

@Zajf instytut danych z dupy? To powiem Ci jeszcze trzy ciekawostki - autobusy maja skończoną pojemność i wszyscy sie do nich nie zmieszcza. Dwa - przystanki też maja skończoną pojemność i więcej niz dwa autobusy/tramwaje na raz jest glupie bo ludzie musieliby biegać wzdłuż peronu. Trzy - istnieje cos takiego jak godziny szczytu, gdy wiekszosc wychodza z pracy i chce jak najszybciej znalezc sie w domu. Połącz sobie te trzy nowe infomacje
@Hrjk: Ty koleżko to chyba ukończyłeś MIT, skoro masz wiedzę pozwalającą Ci się dzielić takimi smaczkami jak to, że autobusy mają skończoną pojemność. To uważaj, bo ja też mam dla Ciebie "szokujące" info. Przepustowość pasa drogowego też jest skończona. We Wrocławiu w wielu miejscach ruch samochodowy przekracza te wartości stąd korki. A teraz proszę usiądź, bo mam dla Ciebie jeszcze jedną informację, która może wywrócić Twój świat do góry nogami: wydzielonym
@Zajf moze przewiezc ale nie przewiezie, chyba że autobusy beda jeździć ciagle, a na to nie pozwala ani przepustowość przystanków, ani liczba kierowców i samych autobusów. Dodatkowo wydłuża to sama podróż jesli nie masz bezposredniego i musisz czekac na przesiadkę i nie masz gwarancji że sie wepchniesz do zawalonego ludzmi autobusu.

Czyli komfort na minus, czas na minus, możliwość zlapania grypy. ALE PRZEPUSTOWOŚĆ!

A w korku w samochodzie masz najwyzej czas na
@Hrjk: gdyby autobusy jeździły ciągle to uzyskałyby przynajmniej 10 krotnie lepszy wynik niż samochody osobowe na pasie obok.

Weźmy pod lupę Grabiszyńską. W szczycie po wydzielonym torowisku jedzie, 5 x linia4 + 5 x linia11 + 5 x linia14 + 4 x linia126 + 2 x linia 134. W sumie 15 tramwajów + 6 autobusów. Przyjmując pojemność tramwaju 200 osób, a autobusu 100, masz przepustowość na poziomie 3600 osób. A teraz
@Zajf nie licz tramwajow bo one maja wydzielone torowisko na duzej odleglosci gdzie auta nie wjada, bo sa tylko tory polozone. Wiec 6 autobusow - ok 600 osob. Czyli 400 aut z ludzmi w komfortowych warunkach z klimatyzacją i odswiezaczem powietrza i radiem, dojezdzajacy z punktu A do B bez potrzeby dojscia na przystanek czasem 10 minut i czekania czy przyjedzie.

100 miejsc z czego siedzace ma nawet nie 30% (wiec bezpieczeństwo
@efceka: bo zabrania mi tego prawo? Bo motornicze debile w tramwajach beda na ciebie trabic (bo to ich pas, wiec im sie nalezy!)

@CapoDiPtakMuzzapi: dokladnie to. Wies sie cieszy, ze 'mamy buspassy, patrz jak sie fajnie jedzie przez grabiszynska!'. A nie widza, ze zakorkowanie jednej ulicy magicznie nie sprawi, ze czesc osob nie bedzie stala dwa skrzyzowania dalej albo nie pojedzie inaczej robiac korki gdzies indziej.Ja nawet w swieta nie