Wpis z mikrobloga

Wielu socjaluchów podnieca się progresywnymi stawkami podatkowymi, bo to jest rzekomo sprawiedliwe społeczne. Osobiście nie wiem gdzie tu sprawiedliwość, że jeden musi oddać 19% zarobionych pieniedzy, a inny miałby oddawać 40% lub wg niektórych nawet 75 %. I wiem, że wyższym podatkiem byłyby obłożone zarobki powyjeż jakiegoś tam progu. Ale czy coś to zmienia?

Powiem więcej. Nikt nie udowodni w sesowny sposób, że niesprawiedliwe byłoby gdyby każdy płaciłby powiedzmy 10k podatku dochodowego rocznie, bez względu na dochód. Przecież równośc to naczelne hasło socjalistow i komunistów.
Ale ogłupione socjalem masy nie zrozumieją, że obciązanie przeciębiorcow "sprawiedliwymi" podatkami w dłuższej mecie wyjdzie im bokiem. Bo łatwiej jest takiemu przedsiębiorcy budowlanemu iść kopać rowy, niż kopiącemu rowy założyć przedsiębiorstwo i zatrudniać ludzi. Dletego nie ma nic złego, że jeden idzie na zakupy po chlyb, a inny po jachty i sportowe auta, bo gdyby nie ci drudzy to Ci pierwsi nie mieliby nawet pieniędzy na ten chleb. Zresztą samego chleba też by nie było, bo kto by go wyprodukował.

#bekazpodludzi #bekazpisu #bekazpodludzi #antykapitalizm #kapitalizm
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@przemek89x:

10k podatku dochodowego

To wtedy to się nazywa podatek pogłówny. I nikt nie broni wybrać partii która go wprowadzi. Tak samo jak nikt nie broni komuś założyć sklepu gdzie ceny będą podane jako % zarobków. Po prostu podatki to opłata za państwo którą każdy kraj ustala jak chce i żaden system nie jest bardziej lub mniej sprawiedliwy. Jedyne co ma tu sens to wpływ podatków na rozwój gospodarczy i tłumienie
@przemek89x: ludzie nie rozumieją jeszcze jednej sprawy, a mianowicie tego, że ten "Kulczyk" miriarder zarabiając te miriardy daje prace tysiącom ludzi nie tylko przez swoje przedsiębiorstwa i inwestycje, ale i przez to, że kupuje te #!$%@? jachty, wyścigówki i obrazy Malczewskiego. Każdy taki zaku pto jest ciężka praca dziesiątek ludzi, al hu8 tam, #!$%@? złodziej się dorobił.
wiem, że wyższym podatkiem byłyby obłożone zarobki powyjeż jakiegoś tam progu


@przemek89x: dobrze że to dodałeś bo czytając już się bałem że na tagu znowu zawitają posty pełne tego #!$%@? o tym jak ludzie progresji podatkowej nie czają xD
sobiście nie wiem gdzie tu sprawiedliwość, że jeden musi oddać 19% zarobionych pieniedzy, a inny miałby oddawać 40% lub wg niektórych nawet 75 %.


@przemek89x: Cała trójka płaci dokładnie tyle samo podatku, ale trzeba mieć jakieś minimalne pojęcie w temacie żeby zrozumieć jak działa taki podatek. Jest to sprawiedliwy społecznie podatek, pomijając ten wysoki pierwszy próg.

Zresztą kolejny biedak który się przejmuje że jacyś milionerzy którzy na niego plują będą płacili
progresywnymi stawkami podatkowymi


@przemek89x: Progresywny podatek dochodowy może być, tylko niech progi będą ustawione na sensownym poziomie. To co jest dziś w Polsce to jest absurd że człowiek zarabiający minimalną musi płacić jakikolwiek dochodowy, a ktoś inny powyżej ledwie ~85k rocznie jest łupiony 32% podatkiem.

Moja propozycja:
1. Kwota wolna = 12 * miesięczna minimalna.
Czyli na dzień dzisiejszy 27 000 PLN.
2. Drugi próg = 48 * miesięczna Średnia krajowa.
@przemek89x: Powtórzę jeszcze raz:

Kapitalizm jasno określa kto jest sprytny, a kto jest biedny.

Poza tym płacąc pięciocyfrowe kwoty podatków co kwartał mam taki sam dostęp do wszystkiego z sektora publicznego (na przykład obsługa w urzędzie, "służba zdrowia") jak ktoś, kto płaci wielokrotnie mniej. Tutaj już mistrzowie od sprawiedliwości się nie wypowiadają

@szasznik: Jeśli już mówimy o prograch, to niech to będzie podatek regresywny. Wtedy będzie można bardziej skupić się
@rzuberbozy: rzecz w tym że na swoje dochody się godzisz, nie mówiąc o tym że nie wypracowałbyś takiej wartości gdyby nie środki produkcji które udostępnia pracodawca oraz sam fakt że to on zajął się cała papierologią biznesu transakcjami czy czym tam jeszcze a pracownik no cóż... Prawdopodobnie nie potrafiłby tego zrobić
@przemek89x: wyobraźmy sobie pana Zenka, który dorywczo zatrudniony jest w sektorze budowlanym, osiąga dochody opodatkowane najniższą stawką, jest samotnym mężczyzną, który po godzinach zajmuje się swoim hobby: degustacją wyrobów alkoholowych. Po drugiej stronie mamy dynamicznego pana Janusza, który oprócz firmy posiada także żonę Grażynę oraz dwójkę dzieci, Karinę i Sebastiana.
Największymi wydatkami państwa są obowiązkowe ubezpieczenia społeczne, rodzina, obrona narodowa, szkolnictwo wyższe, bezpieczeństwo publiczne, administracja, wymiar sprawiedliwości itp.
Zastanówmy się z