Wpis z mikrobloga

Wielu socjaluchów podnieca się progresywnymi stawkami podatkowymi, bo to jest rzekomo sprawiedliwe społeczne. Osobiście nie wiem gdzie tu sprawiedliwość, że jeden musi oddać 19% zarobionych pieniedzy, a inny miałby oddawać 40% lub wg niektórych nawet 75 %. I wiem, że wyższym podatkiem byłyby obłożone zarobki powyjeż jakiegoś tam progu. Ale czy coś to zmienia?

Powiem więcej. Nikt nie udowodni w sesowny sposób, że niesprawiedliwe byłoby gdyby każdy płaciłby powiedzmy 10k podatku dochodowego rocznie, bez względu na dochód. Przecież równośc to naczelne hasło socjalistow i komunistów.
Ale ogłupione socjalem masy nie zrozumieją, że obciązanie przeciębiorcow "sprawiedliwymi" podatkami w dłuższej mecie wyjdzie im bokiem. Bo łatwiej jest takiemu przedsiębiorcy budowlanemu iść kopać rowy, niż kopiącemu rowy założyć przedsiębiorstwo i zatrudniać ludzi. Dletego nie ma nic złego, że jeden idzie na zakupy po chlyb, a inny po jachty i sportowe auta, bo gdyby nie ci drudzy to Ci pierwsi nie mieliby nawet pieniędzy na ten chleb. Zresztą samego chleba też by nie było, bo kto by go wyprodukował.

#bekazpodludzi #bekazpisu #bekazpodludzi #antykapitalizm #kapitalizm
  • 23
  • Odpowiedz
ale i przez to, że kupuje te #!$%@? jachty, wyścigówki i obrazy Malczewskiego. Każdy taki zaku pto jest ciężka praca dziesiątek ludzi, al hu8 tam, #!$%@? złodziej się dorobił.


@Fafnucek: Tylko dla gospodarki lepiej jest jak biedny wydaje pieniądze, a nie jak bogaty. Więc gdyby dawał ludziom większe pensje zamiast wydawać to dla gospodarki byłoby lepiej.

Nawet stawka podatkowa 10% milionera vs stawka 20% dla kobity z biedry jest niesprawiedliwa dla
  • Odpowiedz
@Fafnucek: Gdzieś kiedyś czytałem badanie w którym pokazano, że dolar więcej w portfelu 10% najmniej zarabiających daje gospodarce więcej niż dolar w portfelu 10% najbogatszych. Nie mogę znaleźć tego badania.

Nie jestem pewien, ale to wynika chyba z tego, co kupują najbogatsi, a co najbiedniejsi i czy w ogóle kupują. Czy kupują produkty z eksportu czy lokalne. Czy po prostu bogaci palą kasę wydając niewspółmiernie dużo na rzeczy tego nie warte.
  • Odpowiedz