Wpis z mikrobloga

@henk:
Mogę później zerknąć, bo dużo znaczków i metoda "pozaznaczamy" zamiast normalnego ciągu wynikań i nie da rady na szybko.
Ale jak przeczytasz podpis:

Krakowianin, matematyką i liczbami pasjonuje się od zawsze. Z wykształcenia kucharz, technik ekonomista, a z zawodu kaletnik introligator

to już możesz być pewny że coś tu nie gra. Hipoteza, którą profesorowie od stu lat próbują rozwiać potężnymi aparatami, a tu jakiś introligator robi sitkiem? Mało realne.
@deryt:

Hipoteza, którą profesorowie od stu lat próbują rozwiać potężnymi aparatami, a tu jakiś introligator robi sitkiem? Mało realne.


@henk:
O tym właśnie piszę w naszej rozmowie w znalezisku. Chciałbym, żeby to było prawdzie, ale jestem przekonany, że niestety nie jest.
@deryt - widzę, że usunąłeś komentarz, ale w mędzyczasie sprawdziłem, że dla 16 też działa.

@Fenoloftaleinowy_Chrabaszcz:
ad1 - żaden ze mnie matematyk, ale czemu bzdura? na wiki jest dokładnie to samo napisane - wystarczy udowodnić, że każda liczba parzysta większa lub równa 4 to suma jakchś dwóch liczb pierwszych
ad2 - moim zdaniem jakoś to pokazuje, że to są jednak nie jakieś liczby nieparzyste, tylko konkretnie liczby pierwsze
ad3 - czemu?
@henk: Z tego co rozumiem to cały algorytm ma polegać na zapisywaniu liczb nieparzystych od 3 do 2n zastępując liczby niepierwsze zerami i następnie zapisywaniu tego samego od końca i jeżeli mamy 2 liczby różne od zera to znaczy, że sumują się one do 2n.
Na przykład dla 2n=60 mamy:
[3, 5, 7, 9, 11, 13, 0, 17, 19, 0, 23, 0, 0, 29, 31, 0, 0, 37, 0, 41, 43,
@henk: albo nie

Ad. 1.

Pierwotna wersja zakładała , że każdą liczbę parzystą większą od „6” można zapisać jako sumę trzech liczb pierwszych.


- kłamstwo - każda nieparzysta liczba naturalna większa niż 5 może być przedstawiona w postaci sumy trzech liczb pierwszych (ta sama liczba pierwsza może być użyta dwukrotnie).

Euler zauważył, że do rozwiązania tego problemu wystarczy dowód na to że: „każdą liczbę parzystą większą od 4 da się przedstawić
@Irrichi: > Dla wyższych nie chce mi się sprawdzać, ale obstawiam, że też będzie działać.
W zasadzie to oczywiste, że to działa(dla małych n), bo zapisując liczby nieparzyste normalnie i od końca dostajemy wszystkie możliwe kombinacje nieparzystych które sumują się do 2n, a skoro wiadomo, że hipoteza Goldbacha jest prawdziwa dla małych n (małych w sensie rzędu 10^18) to zawsze się znajdą 2 takie pierwsze pod sobą.
Więc jedyną wartością zostaje
@Irrichi: @Fenoloftaleinowy_Chrabaszcz: sam dowód (?) jest przeprowadzany od momentu:

”Wystarczy znaleźć jeden przedział, który nie da się w ten sposób uzyskać.”


autor twierdzi, że pokazuje, że nie da się znaleźć takiego przedziału, powołując się przy tym samym na twierdzenie czybyszewa - to nie jest obserwacja na poziomie 6 klasisty

żeby było jasne, nie bronię tego dowodu, bo się na tym po prostu nie znam, ale sorry - nie przekonuje mnie
sam dowód (?) jest przeprowadzany od momentu:


”Wystarczy znaleźć jeden przedział, który nie da się w ten sposób uzyskać.”

@henk: Dokładnie i właśnie tam pojawiają się takie wstawki jak

Dla przedziału x∈<1,26> liczba pierwsza w przedziale ⟨x/2,x⟩ może być tylko dla x=20 bo tylko w tedy nie znajdziemy drugiej liczby pierwszej z przedziału ⟨1,x/2⟩ aby ich suma dała x=26Spróbujmy znaleźć jeden przedział w którym nie znajdziemy pary liczb, liczba A z
które są kompletnie absurdalne i ciężko się doszukać w nich sensu.


@henk:
On prostu trzy różne zmienne nazwał x ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Więc to może mieć sens tylko trzeba to rozszyfrować.
@henk:
Generalnie dowód... wygląda na spójny i logiczny (i sprytny).
Niestety przez powyższe trudno mi znaleźć błąd.
"do tego trzeba usiąść synek" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na szybko napisałem program działający zgodnie z tym algorytmem i dla 2n<20000, znajduje poprawne wyniki


@Irrichi:
Niepotrzebnie xD
Sprawdziłem rozumowanie i... pierwsza cześć jest prawidłowa.
To sito zostawia w każdym wierszu pary liczb sumujące się do liczby parzystej po lewo.
Zawsze, i nie trzeba tego sprawdzać programami.
Dopiero problem się pojawia po "czy zawsze tak jest" w sensie czy któraś kolejna linijka nie jest pusta.
Ale to jak mówisz zdarzy się
@deryt: no pierwsza część jest dość trywialna, właśnie ten dowód, że zawsze tak jest, jest tu całą zagadką. szkoda, że tak mało osób nad tym siadło...
szkoda, że tak mało osób nad tym siadło...


@henk:
Siedziałem pół h.
Niestety nie dałem rady tego rozszyfrować.

Dla przedziału x∈<1,26> liczba pierwsza w przedziale ⟨x/2,x⟩ może być tylko dla x=20

To nie ma sensu.

Wyznaczmy punkt „x” na osi x, będący środkiem przedziału ⟨0,x⟩

To są trzy różne x...
Nie da się nad tym siąść, bo jest napisane zbyt chaotycznie i z błędami. Mogą to być błędy przekazania, ale może