Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ranestwen: mam to w kontrakcie jako cześć obowiązków. Mam płacone, tylko wtedy nie kodzę. Klient z DE, więc nie trafiłem jeszcze tam na Janusza. Albo Helmuta
@ranestwen: a Tobie dopłacają za kodzenie pomysłów, które czasem od razu spisujesz na straty, bo nie możesz tego wyperswadować klientowi? ;)

Kwestia osobowości - jeden woli kodzić, co mu każą, a drugi woli także współpracować nad rozwiązaniem.
@ranestwen: Zależy od projektu. Raz musisz niestety przejąć inicjatywę, a raz możesz mieć #!$%@?.
Ja zdecydowanie bardziej wolę być w projekcie "midem", który tylko klepie jak małpa, a TL leci na spotkania z Grażynami i tłumaczy im co to jest PWA ( ͡° ͜ʖ ͡°) i dlaczego strona musi się poprawnie wyświetlać na telefonach.
Pracowalem w obu wariantavch. Tam gdzie dev ma besposredni kontakt z klientem i z nim dogaduje co i jak, oraz ze te obowiazki sa przerzucone na pma lub po. Zdecydowanie wygodniej jest mi pracowac z druga opcja. Czesto klient ma wizje, niespojny zlepek gowna ktory chce przelac na apke ciezko wtedy dojsc do ladu i fajnie jak jest ta jedna osoba ktora wie jak to gowno ma wygladac