Wpis z mikrobloga

@pogop: Dietę keto z dietą Dukana łączy tylko ograniczenie węglowodanów.

Dukan swoją dietę oparł na wysoko białkowym, nisko tłuszczowym i nisko węglowodanowym sposobie odżywiania. Prawdą jest, że wysokobiałkowa dieta obciąża nerki. Przy małej podaży węglowodanów wątroba (w dużym skrócie) przez wydzielane enzymy przerabia białko na węgle(glukozę)

Z kolei dieta KETO jest dietą wysoko tłuszczową(70-80%) nisko białkową(15-25%) i bardzo nisko węglowodanową (5%) Dieta ketogeniczna wymaga adaptacji, nauczenia organizmu czerpania energii z tłuszczów.
@pjoooter: 4.7kg w 16 dni to jakieś 2kg na tydzień, co daje deficytu 2000kcal. Jeśli wąży jakieś 70kg (więcej raczej nie, sądząc po zdjęciu) i umiarkowaną aktywność, to zapotrzebowanie ma koło 2200kcal, ale pewnie mniej. No tak podliczając, to 2-3 jajka dziennie i koniec.
skąd info?


@peetee: nie chce mi się przekopywać przez Pubmeda teraz, ale serio temat był wałkowany na #mikrokoksach wielokrotnie i był podpierany wieloma badaniami, możesz zapytać nawet Pana Śledzia, może ma akurat pod ręką linki.

a no i @pogop pisał o Keto, żebyś nie mylił o Dukana który jedzie na białku.
@loczyn: pytam bo sam jestem chory na nerki i kiedyś ok 2 tyg jechałem na keto. Po tym miałem najgorsze wyniki badań i zastanawialem sie czy ktoś z chorymi nerkami też próbował.
@Darksed: Normalni ludzie juz spia o tej porze, ale moga rzucic ci wyzwanie. Juz nie raz nie dwa je tu proponowalem. Bierzemy po 5 osob i sprawdzimy co skuteczniej, zdrowo i szybciej odchudza. Wy Ww nie bedziecie ograniczać Ww kcal, blonnikiem,B, DNP, T3, Metformina My T nie bedziemy ograniczac T Kcal, blonnikiem, DNP, B, T3, Metformina. XD

Przyjmujesz wywzwanie sterydzie?!! Mozesz sobie wziac do pomocy azjatow i zydow kasahare Matrasa, Smolika,
@NooB1980: Ciekawi mnie z czego się ty składasz jak nie wody i glikogenu? Husarska krew 50%, polska megalomiania 30% i 20% problemów z myśleniem?( ͡° ͜ʖ ͡°)-