Wpis z mikrobloga

@Wielki_Wladca_Wypoku: Z tego co widzę na allegro plecionka 0.20 mają ponad 15kg wytrzymałości. Ja akurat takie stosuje na szczupaka. W przypadku okonia ja jestem za cienkimi żyłkami czy ultra cienkimi plecionkami bo okoń często widząc gruby przypon odpuszcza atak. Na okonia przy ekonomicznej opcji zestawu celowałbym w żyłki 0.14-0.18.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vjabko: powiem Ci szczerze że używałem plecionka i żyłek od ultracinkich do grubych i nie zauważyłem zmniejszonej/zwiększonej częstotliwości bran. Ja na spinning mam 0.24 plecionka Mikado do tego wolfram na 10kg i za każdym razem jak idę porzucac to wyciągam okonia/szczupaka
@kawa_z_kota: zerknij na wędke Daiwa Megaforce 220ST 1-9g, sam taką łowie, szybka, czuła i dobrze trzyma rybę. Albo popatrz na wędki Mikado, maja dobre okoniówki. Długość wędki w zależnosci od tego czy łowisz z brzegu czy z łódki. Na rzekę najlepiej coś około 2,70m. Do tego kołowrotek Spro Passion 710 i żyłka 0,16. Zmieścisz się w budżecie i bedziesz zadowolony, na początek to wystarczy.
@Wielki_Wladca_Wypoku: 0.20 na okonia?! 0.08, 0.10 to jest max. Okoniówki są dość miękkie i warto zainwestować w plecionkę. Łatwiej zacinać nawet z większej odległości i lepiej czuć brania. A jeśli chodzi o wędkę to kupiłem w promocji Mikado excellence contact 3-15 gram za bodajże 180zl 270cm. Fajnie pracuje i bez problemu wyciagniesz na nią nawet szczupaka 60+. Kołowrotek kupiłem dragon flash fd rozmiar 25 za śmieszne 70 zł i w zupełności