Wpis z mikrobloga

u mnie na wiosce rok temu 23 osoby miały ponad milion dochodu.


@regis_uszatek: No to wymień, w jaki sposób ten milion uzyskała "pracą" każda z tych osób.

Zuckerberg ma miliony, bo stworzył Facebooka. Wszystko spoko, wszystko jasne. Robert Lewandowski kosi ok. 80 milionów rocznie, bo podpisał umowę o pracę z klubem z Bawarii o wykonywanie usług sportowo-rozrywkowych. OK.

Teraz jedziesz z tymi 23 i wymień jak doszli "pracą" do miliona.
  • Odpowiedz
@stndix: tldr idź płakać komus innemu ja mam cię w dupie nawet tego nie czytam. Zmień pracę zarob sobie na samochód i przestań być mazgajaca się #!$%@?
  • Odpowiedz
Ja w przeciwieństwie do oponentów potrafię wykazać konkretny argument na to, jak w Polsce zarabia się pieniądze.

Przykład: kradzież trakcji kolejowej. Przy sprawnym "skoku", który umożliwi kradzież odpowiedniego metrażu miedzi, dochód wynosi około 15 tysięcy złotych. Wystarczy 20 razy ukraść trakcję kolejową (lub połączyć kradzieże trakcji np. z wyłudzeniami) i już można myśleć o zakupie samochodu z wysokiej półki.

W 2004 roku dokonano w Polsce prawie 8 tysięcy zerwań trakcji kolejowej. Nowszych
  • Odpowiedz
@regis_uszatek: okej, większość z fali komentarzy, która tutaj się pojawia jest cegiełką do usunięcia tego posta i dalej konta. Bezceremonialne oskarżanie obcych ludzi o bycie złodziejami to chyba dla mnie za dużo xd
A na nightdrive też się pewnie kiedyś wybiorę, bywam czasem w Kato
  • Odpowiedz
@Reevder: Cisi cisi, bo obrazisz jeszcze poważnych udaczników, zaradnych stęczy.... przedsiębiorców, oni ciężko powtarzam ciężko pracowali na swoją fortunę. Wiesz ile jego pracownicy musieli sobie chleba od ust odejmować i wyciągać zamiast tego łapska po pieniądze zagrabione przez państwo klasie średniej, żeby go było stać na Porsche? No właśnie, więc zamknij mordę i bierz się za paróweczki, ang. sausages, zanim się obejrzysz będziesz kopał w oponkę swojego Bentleya na kolejnych edycjach
  • Odpowiedz
@kuraku: Nikogo indywidualnie o nic nie oskarżam.

Przedstawiam tylko, jak naprawdę wyglądają polskie realia i prostuję bajki opowiadane przez innych.
  • Odpowiedz
@bolo1: w 100% sie z Toba zgadzam. Wiekszosc wielkiej kasy jest robiona poprzez przestepstwa lub sliskie rzeczy jak garnuszki za 10 kafli lub mocna lichwe.

Tylko jakis tam procent dorobil sie kasy wlasnymi legalnymi silami
  • Odpowiedz
Nikogo indywidualnie o nic nie oskarżam.


@bolo1: oskarżasz. Kompletnie bez żadnej podstawy.

Gdyby napisał:


"Wyłudzenia VAT, wyłudzenia kredytów, kradzieże, oszustwa podatkowe, tworzenie fikcyjnych sklepów internetowych, oszustwa internetowe, oszustwa telefoniczne, dosypywanie klientom pigułki gwałtu i czyszczenie im kont, wykorzystywanie luk prawnych, sprzedaż narkotyków, oszustwa mieszkaniowe, nielegalne spalanie toksycznych odpadów".

Wtedy bym się nie czepiał, bo właśnie tak w Polsce dochodzi się do pieniędzy.
  • Odpowiedz
@bolo1: a skąd mam wiedzieć? Jakbym wiedzial robiłbym co oni. Urząd skarbowy stwierdził że w zeznaniach podatkowych 21 osób przekroczyło milion. Ja ich nie znam typie :)
Ale taki hint bo widzę o co się rzucasz: prowadzenie firmy to też praca jakbys nie wiedział :)
  • Odpowiedz
Mustangach


@stndix: bo to auta dla frustratów. W cenie passata masz auto, które wg właścicieli jest sportowym coupe xD
Oczywiście nie jest ani coupe ani sportowym, bo samo posiadania v8 nie zmienia samochodu w sportowe.
Ogólnie takie "zloty" jak te są dla typowych pozerów, którzy dopinają mniej lub bardziej leasingi w swoich firemkach i boją się tym poszaleć, bo w razie zniszczenia fury są w dupie. Dlatego fajniejsze są eventy streetrace,
  • Odpowiedz
@bolo1: ja #!$%@? ale was dupa boli, nie moge. Znam gościa co potrafi wyciągnąć Z LEGALNEJ działalności 50k , pracuje sam, nikogo nie wyzyskuje :)
Żałuję że nie miałem tyle odwagi co on ale może coś kiedyś też wymyślę :)
Na przecież ten facet z bloga jak oszczędzać pieniądze kosi niezły hajs, kupił sobie mustanga a wiecie co? Od lat wszystko dokładnie opisuje włącznie z kwotami na blogu. Wystarczy wejść i
  • Odpowiedz