Wpis z mikrobloga

@czup: koszt utrzymania takiego samochodu to nie tylko rata. Dochodzi ubezpieczenie, serwis i materiały eksploatacyjne. Jeden komplet opon to koszt ok 10k. Hamulce też nie mniej i z 20 k nie zostaje nic. Żeby kupić auto za 500k trzeba zarabiac 50-100k miesięcznie.
  • Odpowiedz
@taddy-kolargol: Tak, najlepiej od razu 250k miesięcznie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Koszty eksploatacji sportowych samochodów są wysokie, ale nie są to główne samochody, którymi jeżdżą na co dzień.
  • Odpowiedz
@salmonistasty: dzięki! Generalnie ten wpis mnie mega rozdziera, bo z jednej strony sporo plusów, czyli chyba ludziom się podoba, a z drugiej strony to, co się dzieje w komentarzach sprawia, że mi jest zwyczajnie przykro i chcę to wszystko usunąć.
"Niestety" Niemców zawsze będzie najwięcej ;) Ale na różnorodność nie możemy narzekać. Zawsze pojawia się coś włoskiego, francuskiego, z UK, z USA czy Azji ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@bolo1: mój znajomy jeździ co i rusz nowymi furkami. Zarabia na gospodarstwie z ojcem, do tego sam ma maszyny budowlane, które wypożycza. Nie jeździ co prawda Porsche, ale ma Audi RS6, Audi A4 i starszą Subaru Imprezę. Myślę, że i na Porsche by go było stać :)
  • Odpowiedz
@stndix: można tez znaleźć coś co się lubi. Stać się w tym specjalistom. Rozwijać się. Zacząć zarabiać i oszczędzać do tego. Odłożyć na mieszkanie i je zacząć wynajmować. Za 10 lat kolejne. Znaleźć partnerkę o podobnych zapatrywaniach. I macie w wieku 40 lat 4 mieszkania i po 15k z wypłaty. Tym sposobem masz co miesiąc 40k miesięcznie....czyli półtora roku odkładania i masz każdy średniej klasy sportowy wóz
  • Odpowiedz
@smokingcat: "specjalistom" od ortografii :). Żeby odłożyć na mieszkanie w 10 lat trzeba odkładać kasę rzędu 3-5k miesięcznie, to są kwoty na których oszczędzanie może sobie pozwolić maksymalnie kilka procent polaków. Teraz powiedź reszcie, że się nie rozwijali, nie oszczędzali, nie robią tego co lubią, nie są "specjalistom". Nie kolego, to tak nie działa. Pójdziesz do pracy to zobaczysz, że jesteś wart dokładnie tyle, ile oferuje Twój najtańszy konkurent o
  • Odpowiedz
@stndix: jestem wykładowcom w branży IT. Doświadczenia 12 lat. Z ortografii zawsze byłem tłukiem. Jednak udało mi się dojść gdzie jestem. Dużo moich absolwentów po kursie weekendowym dostaje nowa prace od zaraz za trochę dość więcej niż średnia krajowa. Tak, przeraża mnie, ze osób zarabiających 15k+ w Polsce jest tak mało :( branża IT nigdy nie zostanie przejęta przez Indie, nie ma tam wystarczającej jakości.
  • Odpowiedz
@klonopin-retard: różnej, - handel, usługi, produkcja. You name it.

w sumie utwierdzam się w przekonaniu dlaczego tylko oglądam obrazki i się nie udzielam :P


@Gummy: no ja raczej będę znikał chyba( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@stndix: rozwiń myśl. My od zawsze byliśmy bardzo wysoko oceniani jeśli chodzi o umiejętności i dokładność w branży IT. Nie wiem jak się odnieść do twojego wpisu bo go trochę nie rozumim
  • Odpowiedz