Wpis z mikrobloga

@marcinkox3 chętnie przerzuce się na bezorkowo ale sam powiedz ile by mnie to kosztowało (z ciągnikiem włącznie bo co ja 80tka zrobie). A usługowo nikt mi na kawałki 2 czy 5ha nie przyjedzie.
Łącznie trochę ponad 30...bida.
@merciless85 dalej :/ Jak odkrece korek to dmucha powietrzem. Także chyba upg. Ale w silniku nie przybywa a nawet czasami muszę dolać oleju.

Po sezonie go rozbiore.

Przerabiane wielokrotnie. Wymień uszczelkę pod głowicą i przy okazji koniecznie daj głowice do splanowania i sprawdzenia szczelności czy nie pęknięta. Blok możesz zostawić i liczyć że w miarę prosty.
Potem składasz i jeździsz. Jeśli w ciągu kolejnych kilkuset godzin znów ci wydmucha uszczelkę, to już
@nunu85: > Blok możesz zostawić i liczyć że w miarę prosty.
Blok w dużych ursusach trzeba solidnie przegrzać by go pokrzywić i samo osadzenie tulei jest proste więc dobry mechanik ogarnie. Tylko głowicy nie warto dawać byle komu.
@merciless85 mój ani nie był przegrzany, ani zamrożony, a pieprzylem się z wypalająca się co 200-300 godzin uszczelka przez lata. Tyle razy już go rozbieralem, że nabrałem takiej sprawy, iż cała naprawa schodziła mi mniej niż pół dnia. Tak czy owak w końcu zrezygnowany oddałem blok do Iławy to rsow ( taki zakład) tam mi od nowa wpasowali tuleje, przeosiowali i od tego czasu spokój. I oby jak najdłużej.