Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!
Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej na temat loot boxów i zaczęłam zastanawiać się nad motywacjami kupowania loot boxów. Sama gram w gry, w których one występują, jednak nigdy nie ich nie kupowałam, otwierałam natomiast skrzynki, które dostałam po rozgrywkach. Czy zdarzyło Wam się kupić loot boxy, jakie były tego powody? Z góry dzięki za odpowiedzi!

#gry #pubg #fortnite #leagueoflegends #hearthstone #steam #csgo #kiciochpyta #lootbox
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kipustynia: Jakbyś chciała rozwinąć pracę i dodać dlaczego ludzie nie kupują to podam dlaczego ja nie kupuje. Według mnie to kompletna strata kasy na coś co możemy łatwo stracić (ban, wyłączenie serwerów) i nawet nie wiemy co dostaniemy. W lolu sytuacja jest o tyle zła, że ze skrzynek dostaje się tylko odłamki skinów (i to nie zawsze) i jeżeli chcesz tego skina dostać to musisz wydać sporo wirtualnej waluty, którą można
@Wungluwka: Z grą na automatach jest nieco inaczej, z resztą jak z innymi grami hazardowymi, automat wypłaca Ci gotówkę, którą potem możesz wydać na cokolwiek chcesz. Z kolei dużo gier nie posiada wewnętrznych rynków, na których możesz otrzymane skórki spieniężyć, więc względy ekonomiczne odpadają.
@kipustynia:

jednak nigdy nie ich nie kupowałam


To tak jak opisywać granie na żetony w pokera. ( ͡º ͜ʖ͡º) Przeznacz stówkę, dwie i zb sb jak to działa. Najprościej. A jak jesteś typowym graczem free 2 play to nie pisz o płatnościach, lol.
@kipustynia: Nigdy. Nawet w grach w mobilnych.

Co tu dużo mówić loot boxy są dla kretynów, a Ci, którzy to pojęli doją frajerów jak się da. Ale to nie jest takie proste. To jest temat na poważną pracę badawczą, która powinna badać m.in. powiązania zachowań hazardowych i wkraczać na tory neurobiologii.
@kipustynia loot boxy kupowałam tylko w LOLu i zaczęłam dopiero kiedy miałam ochotę wydać hajs na gierkę a nie miałam nic konkretnego na oku. Właściwie to zrobiłam to kilka razy ale całkowicie się nie opłacało więc przestałam. Mój brat miał podobnie.