Wpis z mikrobloga

Naprawdę ktoś kto uznał, że zamknięcie placu orła białego dla aut będzie dobrym pomysłem to musiał być upośledzony.

Rok temu jechałam w te okolice na rozmowę kwalifikacyjną i miałam problem z zaparkowaniem. Spóźniłam się na rozmowę z 15 minut lekko... Teraz myślałam aby kupić bilet na strefę A na miesiąc ale jeżeli to bez sensu bo i tak nie ma jak zaparkować. Zniknęło tam gdzieś z 80 miejsc parkingowych, więc ludzie parkuja np. na tkackiej. Dzisiaj jedna osoba z mojej firmy spóźniła się 25 minut szukając miejsca...

Oby się zorientowali że to był c-----y pomysł.

#szczecin
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Talaj musisz jechać na Wyszyńskiego, niepodległości i potem w prawo w prawo w prawo i w lewo xd także lepiej z buta.

@abcde ja i tak parkuję gdzie indziej ale wartość użytkowa placu? Błagam... Widziałaś jak to wygląda? Jak by bezdomni palety zebrali żeby posiedzieć i wypić. Do tego stary parking to po prostu beton. No piękny ten nasz plac. Taki reprezentatywny.

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol zostało to z-----e wiele lat temu. Ale jeżeli jest tam wiele biur to jednak dobrze by było aby te miejsca parkingowe były. Dwa banki dodatkowo i dzisiaj widziałam sytuację że ochrona miała podjechać pod bank i byl problem.
Poszukać pracy blisko domu - w sumie spoko ale nie pracuje w zabce żeby sobie wybierać gdzie
  • Odpowiedz
  • 0
@whoru toć wiem że tam pracowałeś - spoko ciągle szukam czegoś, cvki się rozsylaja. Zresztą z moim zawodem chyba jednak ciężej o prace niż w Twoim przypadku :p.
  • Odpowiedz
tak parkuję gdzie indziej ale wartość użytkowa placu?


@dorotka-wu: no właśnie, niby widzisz że jest jakiś problem ale jak ktoś próbuje go jakoś rozwiązać (ZACZYNAJĄC od zlikwidowania tam parkingu) to już ojojoj co ja teraz zrobię, muszę zrobić 2kroki więcej.
Jak w tym mieście ma być lepiej jak wszyscy tylko marudzą i chcą jak najlepiej ale tylko dla siebie
  • Odpowiedz
  • 0
@whoru weź no musiałam brać cokolwiek...

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol połowa placu była parkingiem, połowa placem z ławka itp. Jak dla mnie to wilk syty i owca cała. Zamknęli ulice okalajace co też jest nie wygodne do dojazdu że względu na uliczki jednojierunkowe.

Co do parkingu katedralnego. Cena wynosi 90 zł - także nieznacznie mniej niż za miesiąc strefy a (w całym mieście). Dodatkowo parking jest czynny od 7 30 do 17 30 (pracuje często od 6 lub kończę o
  • Odpowiedz
  • 0
@abcde ja pierdziele dziewczyno czytaj ze zrozumieniem i tak parkuję kawałek dalej i codziennie idę z buta! Paniemaju? Zdarza mi się że muszę zaparkować pod praca ale teraz już nie ma takiej opcji. Wcześniej był parking i ławeczki, teraz są ławeczki i pustka. Wyraziłam swoje zdanie że to poroniony pomysł i nie musisz się z tym zgadzać.

@Shmit a ty jeździsz też zbiorkomem?
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: > Rozumiem że samochodu używasz tylko w celach służbowych po pracy odstawiasz auto po dom i ifxies 2km z buta do większego sklepu na zakupy, następnie kolejne 2km na pocztę a potem znowu tylko 2km z buta do domu

Pudło. Mieszkam w centrum, dosłownie w zasięgu wzroku mam dwa większe sklepy i nie mam żadnego problemu żeby sobie te 250m donieść zakupy, w skrajnej sytuacji podjeżdżam pod jakikolwiek dyskont, który ma własny parking i zawsze są na nim miejsca. I generalnie to tak, bardzo sobie chwalę przeprowadzkę z Pogodna do Centrum pod względem dostępności wszelkich usług i zdarzają mi się całe dni kiedy samochodu nie ruszam tylko wszędzie mam blisko z buta. A z drugiej strony zdarzają mi się takie dni jak wczoraj, gdzie zrobiłem po mieście ponad 60km, a na taksówce nie jeżdżę ʕʔ I udało mi się zaparkować bez żadnych problemów i na Niebuszewie i na Wałach i pod Urzędem i koło Deptaku... Zresztą, litości, 2km pieszo to daleko?! (°° Mam też zdrowom curke i wręcz z przyjemnością pakuję młodą w wózek i obchodzę pół miasta z nią załatwiając po drodze sprawy, a potem jeszcze idę na spacer i zdarzało nam się robić i 10 i 12 kilometrów
  • Odpowiedz
połowa placu była parkingiem, połowa placem z ławka itp. Jak dla mnie to wilk syty i owca cała.


@dorotka-wu: Świetne rozwiązanie. Ciekawe czemu w Wenecji na placu św Marka połowy nie zaadoptują na parking przecież w Wenecji też gigantyczny problem z parkowaniem. Nie to nie jest dobre rozwiązanie. Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Zmiana połowy charakteru placu powoduje to, że zmienia się charakter całego placu. Żyjemy w mieście europejskim a nie amerykańskim. Niszczenie w ten sposób przestrzeni ze względu na 20-30 samochodów nie jest dobre. Plac z definicji powinien być wolny od obiektów które zagęszczają przestrzeń. I fakt powinni zrobić dodatkowe miejsca. Sęk w tym, że na starym mieście jest to praktycznie niemożliwe (parkingowiec musiałby być pod ziemią co jest praktycznie nierealne w tym miejscu miasta), ale hej. Kaskada czy trasa zamkowa nie są jakoś wybitnie daleko. Google pokazuje 6 minut z buta gdzie google blizej raczej do chodu starej babci niż przeciętnego chodu człowieka.

Co do parkingu katedralnego. Cena wynosi 90 zł - także nieznacznie mniej niż za miesiąc strefy a (w całym mieście). Dodatkowo parking jest czynny od 7 30 do 17 30 (pracuje często od 6 lub kończę o
  • Odpowiedz
@jemmienso:

Pudło. Mieszkam w centrum, dosłownie w zasięgu wzroku mam dwa większe sklepy i nie mam żadnego problemu żeby sobie te 250m donieść zakupy, w skrajnej sytuacji podjeżdżam pod jakikolwiek dyskont, który ma własny parking i zawsze są na nim miejsca. I generalnie to tak, bardzo sobie chwalę przeprowadzkę z Pogodna do Centrum pod względem dostępności wszelkich usług i zdarzają mi się całe dni kiedy samochodu nie ruszam tylko wszędzie mam blisko z buta. A z drugiej strony zdarzają mi się takie dni jak wczoraj, gdzie zrobiłem po mieście ponad 60km, a na taksówce nie jeżdżę ʕʔ I udało mi się zaparkować bez żadnych problemów i na Niebuszewie i na Wałach i pod Urzędem i koło Deptaku... Zresztą, litości, 2km pieszo to daleko?! (°° Mam też zdrowom curke i wręcz z przyjemnością pakuję młodą w wózek i obchodzę pół miasta z nią załatwiając po drodze sprawy, a potem jeszcze idę na spacer i zdarzało nam się robić i 10 i 12 kilometrów po nim a nie jakieś śmieszne dwa.


To wyobraź sobie, że ja do sklepu mam około 1,5km - zazwyczaj zakupy robię wracając z pracy. Jednak cenie też sobie swoje zdrowie i nie będę nosić zakupów po kilkanaście kilogramów w siatkach do domu. Owszem mogłabym, wrocic zbiorkomem, isc po auto i jechać na zakupy - ale mam
  • Odpowiedz
  • 0
@Shmit no widzisz ja też nie mam zamiaru jeździć komunikacja - ale niestety pracuje w centrum. Życzę Ci abyś też miał podobnie jak ja i czekam aż będziesz mówił że to super sprawa ze jeździsz 20 minut szukając miejsca gdziekolwiek w promieniu 2km :)
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: > a co tu jest nielogicznego? Przecież nie kupiłam auta po to aby stało pod domem.

Uwaga, łamiąca wiadomość! Nikogo za bardzo nie obchodzi, nawet jeśli ten Twój samochód będzie stał pod domem cały czas. To Twoja sprawa czy odpowiednio przemyślałaś czy będziesz w stanie z samochodu korzystać w takim zakresie żeby uzasadnić jego zakup. Jak ja kupię helikopter to mam żądać lądowiska na każdym budynku? BO NIE PO TO KUPIŁEM HELIKOPTER ŻEBY STAŁ POD DOMEM ¯\_(ツ)_/¯

ale mam ciekawsze rzeczy do zrobienia w tym czasie - mój czas jest cenny a Twój? (...) a nie zarabiam 15k aby codziennie wydawać 30 zł za
jemmienso - @dorotka-wu: > a co tu jest nielogicznego? Przecież nie kupiłam auta po t...

źródło: comment_bNdFvitcSLoxQZflaAGTel2lo2nObxHr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
nie wiem co to za głupia uwaga? W takich godzinach pracuje, ja i jak i inni koledzy z pracy także żałosna ta uwaga - pokazuje tylko Twój poziom


@dorotka-wu: A ja pracuje w innych godzinach. Tak jak i wielu ludzi w okolicach placu orła białego. Sąd zlokalizowany w tamtym rejonie pracuje do 15.30 i założę się, że więcej osób tam pracuje niż u ciebie w firmie.
I nie żałosna uwaga tylko pokazuje to właśnie jak egoistycznie podchodzisz. BO JA PRACUJE TAK TO MA BYĆ TAK.

nie 20-30 tylko około 80 miejsc parkingowych. dodaj do tego kilka lat temu przebudowe niepodległości i zabranie wielu
  • Odpowiedz