Wpis z mikrobloga

Lekarze "urodzili" dziecko kobiecie, która była martwa od ponad 50 dni. Mirki, czy tylko dla mnie wykorzystywanie martwego ciała jako inkubatora jest p------e?

#pytanie #etyka #rozowepaski
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałabym kiedyś poczuć choć przez chwilę, jak to jest mieć kontrolę nad własnym ciałem, ale chyba nie będzie mi to dane. I nawet pośmiertnie mogą moje ciało uprawiać jak pole. To jest straszne.
  • Odpowiedz
@Gigganter: tam było jedno życie - dorosłej kobiety, które się skończyło. I jej martwe ciało lekarze wykorzystali jak pole, żeby wyhodować nowego człowieka. I to przy poklasku rodziny. K-------e.
  • Odpowiedz
@cloudpuff: może takie było jej życzenie, wiele poyebanych kobiet umiera za dziecko albo zachodzi w ciąże jak wie, że może jej nie przeżyć. Brakuje back story żeby ocenić
  • Odpowiedz
@cloudpuff: ale jak to była wola kobiety? I to ona zdecydowała? Myślisz, że w normalnej sytuacji opłacało się ciągnąć żywot ciała jako warzywa? Przecież to w c**j drogie. Tańszy byłby inkubator i tak zdecydowano by jakby to nie była wola matki.
  • Odpowiedz
@cloudpuff: Niczym się to nie różni od transplantacji - wykorzystanie czyichś tkanek i narządów w celu uratowania czyjegoś innego życia. Tak jak ktoś wyżej wspomniał - brakuje informacji o tle wydarzeń. Ojciec w takim wypadku był osobą decyzyjną. Nie wiem czy matka pozostawiła jakieś życzenia przed śmiercią.
  • Odpowiedz
@neo_1995: przeciez to nieetyczne c--j. To juz waszym zdaniem nie jest zabawa ludzkim zyciem? Nie wiem w sumie na ile to jest rozwiniete bo nie siedze w temacie ale czekam tylko na moment az bedzie mozna wyciagnac dziecko z kobiety i utrzymywac je przy zyciu bez ingerencji ciala matki (ofc bez hejtu. Chodzi mi o to takie przypadki). i rozwijac sztucznie do czasu az nie bedzie samodzielne.

To juz waszym
  • Odpowiedz
@Olivederia:

To juz waszym zdaniem bedzie nieetyczne nie?


Nie, to nie będzie nieetyczne, nadal będzie równoważne transplantacjom. Idąc twoim tokiem rozumowania - cała medycyna to "zabawa ludzkim życiem" (co jest ironiczne, bo mówimy w dużej mierze o martwym organizmie) więc powinna być uznana za
  • Odpowiedz
@neo_1995: co do zasady nie powinna. Jesli kobieta nie miala mozliwosci wyrazenia na to zgody nie powinno cos takiego miec miejsca. Jesli umarła - powinni wyciagnac dziecko - medycyna jest na tyle rozwinieta ze dziecko i tak najprawdopodobniej by dalo rade sie odpowiednio rozwinac - i dac kobiecie normalnie umrzec w spokoju a nie podtrzymywac ja przy wegetacji przez 50 dni.
Moze i dla niej to bylo obojetne bo nie
  • Odpowiedz