Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przyszła do mnie pierwsza wypłata po zwolnieniu od podatku dochodowego coś mi się tu nie zgadzało bo wypłata wyglądała tak samo jak przez ostatni rok.
Jak sie okazało mam wynagrodzenie z tytułu zwolnienia z podatku dochodowego ale równowartość obcięto mi z pensji.

Chlew obsrany gównem składam wypowiedzenie brakuje ludzi a nikt tu pracowac nie chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#pracbaza #zalesie #januszebiznesu
  • 188
  • Odpowiedz
@Garbator: zajmowalam sie tym kiedys bo mi tez ucieto premie. Troche czytalam na ten temat. Nie mogą sobie tak o z dupy uciac premii. Jesli jest obliczana w jakis konkretny sposob to trzeba podpisac i tak aneks. Musi zostac poinformowana. Jesli nigdy np. ktos nie byl informowany to przysluguje mu premia naliczana w sposob najkorzystniejszy dla pracownika jesli np.przez kilka miesiecy byla liczona np. iles tam % od czegos tam i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Olivederia: premii uznaniowej nie można obciąć ponieważ stanowi dobrowolne prawo pracodawcy i nie obowiązują żadne regulaminy jej przydzielania :)))))

Ja tam w każdym razie trzymam kciuki żeby OP zmieniła pracę bo nawet jeśli ugra te parę złoty to Janusz znajdzie sposób żeby ją wywalić za byle co albo tak dojedzie obowiązkami że sama się zwolnien tylko trochę później
  • Odpowiedz
@Chcesz_Pomarancze: Tlumacze Ci przeciez ze czesto jest tak ze pracodawcy nazywaja premie uznaniowa a w rzeczywistosci w regulaminie w pracy pisze np "premia uznaniowa przysluguje jesli..." w tej sytuacji jest traktowana jako roszczeniowa.

I to ze pracodawca sobie ja z dupy nazwal uznaniowa to gowno obchodzi sądy rozumiesz? Jak ja nazwe cos umowa zlecenie a bedzie mialo cechy wszystkie umowy o prace to bedzie umowa o prace.
itd itp
Nie graj
  • Odpowiedz