Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hejka mircy.

w marcu był rozwód. Miły kulturalny. Bo mi powiedziała że nie kocha i chce odejść. Okej, idź.
Zdobyłem dowody że od roku przed rozwodem ma bolca.
Jeszcze mieszkanie i samochód do rozliczenia.
Mieszkanie olać. Będzie na pół. Ale samochód bardziej ambicjonalnie chcę dla siebie. Kupiłem jej nówkę a służył do jeżdżenia na seksy.
Zaraz jadę do adwokata. Ciekawe czy coś się da zrobić.

#zwiazki #rozwod #redpill

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 80
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kexus512: ale co ma zrobić? Jeżeli mieszkanie zostało kupione w trakcie trwania związku, ze środków wspólnych to jest 50/50 i kwestia winy w rozpadzie pożycia nie gra tutaj żadnej roli. Można ustalać nierówne udziały w majątku wspólnym, ale wtedy trzeba udowodnić, że zaszły określone okoliczności, które nierówne udziały uzasadniają, np. trwonienie majątku, alkoholizm.


@bacaa90: już widzę jak nasze sądy taką sprawę podejmują xD

Wyrok pół na pół podział majątku, dziękuję
@Jaracz_Joint weź nie #!$%@? farmazonów, tylko wejdź sobie ładnie na portal orzeczeń sądów powszechnych, skorzystaj z wyszukiwarki to znajdziesz postanowienia o podziale majątku wspólnego z nierównymi udziałami.
OP: @swistak87: nie wiedziałem o bolcu. Wszyscy wiedzieli, tylko nie ja. Banał co nie.
@bacaa90: dokładnie tak ja mówisz. Mieszkanie siedem lat kredyt spłacany razem, ale lwia część spłacona z kontraktu za granicą i tu fakt jestem idiota bo podczas tego kontraktu rozłożyła nogi. No ale sprawa nie do ugrania. Dowody słabe, zresztą tak jak piszesz Kwestia winy nijak do podziału majątku a tych "rażacych" rzeczy nie było

Ten
OP: no elo. Tu OP.

Najpierw kilka uzupełnień do pierwszego wpisu.
Pojęcia nie miałem że ma bolca. Dowiedziałem się kilka miesięcy po rozwodzie a dosłownie wczoraj udało mi się wbić na fejsa eks i zdobyłem dowód czarno na białym. Moja eks do końca głupia nie jest i wszystkie stare konwersacje pokasowane. Ale jakiejś nowej psiapsiółeczce powiedziała że jest z typem od dwóch lat. Czyli półtorej roku przed rozwodem.
Poczytałem i inne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@avvar: 52 wyniki na 589 z tego roku gdzie jest wzmianka o nierównym podziale majątku co jeszcze nie świadczy że został przyklepany ten nierówny podział.

Czyli mniej niż 10% spraw.