Wpis z mikrobloga

Kolejna sprawa to gęstość zaludnienia.
Zobaczcie mapę Hiszpanii: Barcelona, Saragossa, Madryt, Pampeluna - praktycznie pomiędzy najwiekszymi miastamia jest 200-300km, a reszta to wioski.
  • Odpowiedz
@arturo1983: Dobrze widać na tej mapce jakim zadupiem jest Rosja - kraj w #!$%@? większy i liczebniejszy od Szwecji, a dróg szybkiego ruchu tyle samo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdyby ten kraj nie był rządzony przez KGB i oligarchów to - przy takim bogactwie w złoża naturalne oraz intelektualnego potencjału - byłby w ścisłej czołówce najlepiej rozwiniętych państw świata.
  • Odpowiedz
Dobrze widać na tej mapce jakim zadupiem jest Rosja - kraj w #!$%@? większy i liczebniejszy od Szwecji


@waro: Dokładnie 38 razy większa od Szwecji, 54 razy (!) od Polski i prawie 1,7 raza od całej Europy. Rosja to jest #!$%@? gigant.
  • Odpowiedz
  • 0
@arturo1983 może zacznijmy od tego że conajmniej 1/3 dróg szybkiego ruchu w Polsce to gównodrogi jednopasmowe które wcale nie są lepsze od tych krajowych. Różnicą jest tylko że przy jednych stoi niebieski znak a przy innych nie. Co do Czech to tam nie ma szybkiego ruchu, dlatego że przez prawie cały kraj lecą autostrady. Szczerze mówiąc jazda po Czechach >jazda po Polsce i nawet z tym nie handlujcie, no chyba że
  • Odpowiedz
@Yudash gdzie ty masz 1/3 drog jednopasmowych? Spojrz na mape ktora wrzucil kolega pod twoim postem i pokaz mi gdzie jest to 1200km(conajmniej) drog szybkiego ruchu(czyli autostrad i ekspresowych, bo o nich tu rozmawiamy) jednopasmowych?
  • Odpowiedz
@Baryl: "planuje" jest bardzo dobrym określeniem i na tym skończmy ;)
Powiedz mi jak to możliwe, że od roku zaprezentowany jest tani projekt logo lotniska a grube $$
a do dziś nie ma nawet ustalonej docelowej lokalizacji nie mówiąc o wykupieniu gruntów
Niemcy też chcieli mieć 'superlotnisko' - poczytaj ile było i jest problemów, o ile opóźniona jest budowa, ile sprzętu zostało zmarnowane i czy jesteśmy w stanie to powtórzyć
  • Odpowiedz
  • 1
@Baryl wskazać to raczej nie wskaże, jednakże jak byłem rok temu na wakacjach to jadąc autem widziałem wiele odcinków w budowie, chodźby wjazdowki do Pragi. A że idzie im to stosunkowo wolno to nie ma co się dziwić, gdyż nie są wielka potęga gospodarczą i wszystko idzie powoli, jednakże ciągle idzie. Czesi pozyskuja kase na drogi m.in z winet które nie są drogie, a więc coś za coś tj. zadowolenie mieszkańców
  • Odpowiedz