Wpis z mikrobloga

A ja chciałbym pogratulować wszystkim ludziom, którzy nie popadli w alkoholizm. Wszyscy zachwycają się wyleczonymi alkoholikami, składają gratulacje, bo ktoś nie pije od kilku miesięcy. Więc gratulacje dla ludzi, którzy mimo ciężkich sytuacji życiowych nie popadli w alkoholizm, bo to jest prawdziwa sztuka, a nie się wyleczyć.

#alkoholizm #abstynencja #gownowpis
  • 169
  • Odpowiedz
@quercy: Ja nie ogarniam jak można chlać bez okazji albo "na smutki". To nic nie daje. Ja tam piję tylko na imprezach, kiedy jest świetna atmosfera a mam kumpla, który jak dzwoni "chodź na piwko" to przychodzi po pół litra wódki bo dopiero wtedy się rozluźnia LOL
  • Odpowiedz
@huntforfur: ale co to ma do rzeczy? Jakbyś czytał moje odpowiedzi, to pisałem, że też szanuje tych, którzy się z tego wydostali. Nie wiem po co sobie dopowiadasz jakieś rzeczy, że nie szanuje ludzi chorych, z problemami?
  • Odpowiedz
@ChcePascLamy: #!$%@? wie skąd? z wykopu jak kazdy innny...? co to za tekst
Madrosci wujka zenka? gosciu widocznie wysmial to ze ktos gratuluje sobie nie picia, pytam sie dlaczego, a w odpowiedzi dostaje co? nic, super dyskusja bulwo
  • Odpowiedz
@quercy: dobry wpis ale niepotrzebnie się bijesz z tlumokami.

Alkoholizm jest nazywany chorobą niezawinioną bo alkohol jest szeroko dostępny, obłożony akcyza, jest silnie wpisany w kulturę i generalnie alkohol zawsze towarzyszył człowiekowi.
Nie tylko człowiek się upija, robią to też zwierzęta, np ptaki mające dostęp do sfermentowanych owoców.
Alkohol człowiekowi nie jest potrzebny więc teoretycznie na naszym etapie cywilizacyjnym mógłby zostać wykluczony z elementu rozrywkowego ale tak się nie stanie biorąc pod uwagę powyższe
  • Odpowiedz