Wpis z mikrobloga

Niedawno odebrałem mieszkanie od dewelopera. Prowadzę dziennik kosztów, jeżeli ktoś jest zainteresowany tematem to proszę o plusy, będę wołał przy aktualizacji.

Mieszkanie 40m2 (zaokrąglając, bo ma 39 z groszami). Wykończenie oszacowałem na 69112,8 zł w wersji minimum tzn. bez wykończenia balkonu. Co daje około 1727,82 zł/m2. Ceny zawyżyłem o 10%. Kalkulacja zawiera materiał, sprzęt AGD, wynagrodzenie dla ekipy, meble pod wymiar do kuchni, łazienki, korytarza oraz szafy w salonie. Stoły też polecą od stolarza, jedynie szafki TV planuję kupić z Ikea. Zdaję sobie sprawę, że prawie 2k/m2 za wykończenie to dużo, ale wolę zapłacić mniej, niż potem przejmować się, że przekraczam wyliczony budżet. Na ten moment czuję, że zejdę poniżej ustaleń, bo sporo elementów kupiłem wcześniej, łapiąc promocje.

W mieszkaniu chcę zachować styl skandynawski, ale nie mam ciśnienia, aby koniecznie zachować wszystkie jego wymagania. Główny mój cel to przytulność. Mam tylko jeszcze problem jak połączyć małą sypialnię ze strefą pracy (6,3m2), bo prawie codziennie pracuję dodatkowo wieczorami oraz w weekendy, więc muszę mieć dostęp do blatu na 2 monitory.

W komentarzach wrzucam parę fotek ze stanu aktualnego. Ekipa zaczyna roboty od 10 września, w miesiąc planują skończyć wszystkie roboty, podobnie będzie ze stolarzem. Do końca października chcę tam zamieszkać.

#wnetrza #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #budownictwo
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Satanistic: A o pogodzeniu sypialni z miejscem do pracy chyba nikt nie wspomniał ( ͡° ͜ʖ ͡°) może monitory na ścianę rzucić a pod klawiaturę i mysz jakiś wąski stolik w stylu bardziej przypominającym biurko
  • Odpowiedz
@devandal: Słuszna uwaga - już tłumaczę. Otóż taki standard dewelopera (σ ͜ʖσ) Dodam jeszcze to, czego nie widać :) W lokalu nie ma zupełnie instalacji kanalizacji sanitarnej i wody użytkowej. Kanalizacja ma tylko otwarty otwór w pionie, ekipa musi rozkuć posadzki i samemu ułożyć wszystkie odpływy. Podobnie z wodą, ale w tym przypadku deweloper wykonał po 1 przewodzie na łazienkę i kuchnię, dla "ułatwienia roboty" :D Rynek jest już tak wystrzelony, że zejdzie wszystko, deweloperzy mogą robić jak najtaniej i nie martwią się o niesprzedające się mieszkania.

@CrashBack: Miałem z tym dylemat, ale zdecydowałem się na winyl (który, akurat jest droższy niż niektóre deski) z powodu większej trwałości. Deska jest bardziej podatna na odkształcenia, a kiedyś te mieszkanie pójdzie na wynajem, bo moim marzeniem jest mieć dom. 40m2 to prawie zerowe możliwości na większą rodzinę, a ja nawet w tym nie mam dobrego miejsca do wykonywania pracy.

@diogene: Takie moje zboczenie, od lat prowadzę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@psylo: tak. Jest tak mi wyszlo 200 tys sso, 100tys tynki instalacje, 150 wykończenie. Raczej nie oszczedzalem. , armatura grohe podtynkowa w łazienkach, odpływy liniowe w dwóch łazienkach. Dół płytki epoxy grey 80x80 Góra panele. Nie brałem projektanta za 100 zł z metra. Na wykończeniach mieszkam strasznie przycinaja. Np. Łazienka w bloku 3m2 za robote teraz biorą 10-12 tys z białym montażem. To jest chore.
  • Odpowiedz
@Satanistic: W cenę mieszkania wliczyłbym jednak te instalacje których deweloper nie zrobił, a są niezbędne, czy wykończenie balkonu. Rozkuwanie jeszcze raz posadzek... Myślałem że u mnie był niski standard wykończenia, ale to jest nawet nie jeden, a dwa kroki dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie da się nic poczarować z tymi ściankami? Przy łóżku w tej sypialni ledwo drzwi otworzysz, a co dopiero biurko tam ładować.
  • Odpowiedz
@MaciejPN: Wliczyłem tę część robót. Co do ścianek, to nie ma sensu się bawić, szkoda kasy. W sypialni jedna nogą będę w robocie, budzę się, wstaję i już jestem przy kompie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nic więcej nie wejdzie, ale już trudno.
  • Odpowiedz
@Gunnersaurus: Pamiętam o nim, miło mi, że ktoś jeszcze na niego czeka :) Mam już zrobione podsumowanie, muszę tylko usiąść i go tutaj opublikować z opisem. Brakowało mi motywacji i chyba niesłusznie uznałem to za mało interesujący temat, ale specjalnie dla Ciebie zamieszczę go do końca przyszłego tygodnia :)
  • Odpowiedz