Wpis z mikrobloga

Babcia idzie na parę dni do szpitala I martwi się, że nie zdążyła zapakować wiadra ogórków. Zaproponowałam, że ja to zrobię, jeśli zostawi przepis. Babcia zadowolona, dziadek zadowolony, wszyscy zadowoleni oprócz mamy, która stwierdziła, że nie wolno mi robić przetworów, bo mam miesiaczke (?). Kazała mi iść powiedzieć babci, a babcia stwierdziła, że to nic nie przeszkadza w zakładaniu ogórków... tylko mięsa nie mogę przygotowywać (??). Jak ktoś wie o co chodzi to niech pisze, bo ja nie mogę rozkminic XD
#logikadziadkow #heheszki #gownowpis #kiciochpyta
  • 109
@simperium: Dokładnie jak piszesz, to było wymyślone, żeby ta bidna kobieta na wsi była chociaz trochę odciążona kiedy miała okres. Do prostego chłopa nie trafiłoby powiedzenie "daj babie odpocząć", bo sam #!$%@? od rana do nocy, więc czemu kobieta miałaby siedzieć. No to zaczęto powtarzać, że lepiej jej wtedy nie dopuszczać, bo #!$%@? i problem solved.
@vegetassj1 niestety niektórzy wierzą w takie farmazony w XXI wieku. () Koleżanka mi o tym powiedziała... Wysmialem ją i powiedziałem, że to słaby argument i nie powinno się w taki głupi sposób usprawiedliwiać swojego braku umiejętności kulinarnych. XDD
@simperium:

Twierdzenie, że wszystkie przesądy to tylko zabobony


bo tak jest, z samej definicji słowa "przesąd":

1. «wiara w tajemnicze, nadprzyrodzone związki między zjawiskami, w fatalną moc słów, rzeczy i znaków; też: praktyki wynikające z tej wiary»
2. «mocno zakorzenione, błędne przekonanie»

Wszystkie przesądy są zwyczajnie głupie i niedorzeczne. Nie lepiej uczyć dziecko myślenia, zamiast takich pierdół? To wręcz jak z religią, bądź dobry, bo spłoniesz w piekle.
@simperium: nie mówiąc też o wysokiej szkodliwości takich pierdół jak pech przez przechodzenie pod drabiną - nie raz zdarzała mi się sytuacja, że pójście inną drogą były o wiele bardziej niebezpieczne niż samo "pechowe" przejście pod drabiną.