Wpis z mikrobloga

#antykapitalizm #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #bekazlibertarian #bekazkuca #libertarianizm #bekazkorwina #socjalizm #socdem

Wykopki-liberalowie: JAK CIE NIE STAC TO WEZ KREDYT I ZMIEN PRACE JAK NORMALNY CZLOWIEK A NIE INNYCH CHCESZ OKRADAĆ SOCJALUCHU. WENEZUELE CHCESZ NAM WPROWADZIC RURKOWCU????

"Dobra Zmiana": Wprowadza 500+ i dostaje 50 proc w sondażach

Polska: Nie upada.

Wykopki - liberalowie:
źródło: comment_FInCLDgpxIuRKOGnkg37c2s4Xh0EIMAu.jpg
  • 34
Żeby socjalizm mógł działać to ktoś musi na niego pracować W Polszy mamy 1.6 dziecka na kobietę czyli dużo poniżej zastępowalności pokoleń W przyszłości nie będzie kto miał pracować na socjal. Socjalizm się zesra


Nie żeby coś, ale przed 89 dzietnosc Polaków wynosiła 2.3 a dopiero potem się "zesralo" ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tu nie chodzi o bycie liberałem, tylko rozsądnym człowiekiem. Łatwiej dać 500 złotych niż zająć się reformą podatkową. Zmniejszanie obciążeń fiskalnych to gotówka w kieszeni Polaków + nie trzeba opłacać armii urzędników, którzy dzisiaj zajmują się obsługą sfery socjalnej.


@Najzajebistszy obniżenie podatków realnie odczuje tylko klasa średnia, dla ludzi z najniższego szczebla dochodów nie zmieni to nic w dużym stopniu. I już nie przesadzaj z tą armią urzędników, bo 500+ tutaj niczego
@waro: Znane Ci jest pojęcie klina podatkowego? To jest powód dla którego płace w Polsce są tak niskie. To na tym polu trzeba dokonać reformy - żeby te obciążenia po stronie pracodawcy i pracownika nie były tak duże. Dzisiaj pracodawca nie ma realnej możliwości podwyższenia wynagrodzenia.
Napisałem o sferze socjalnej - w Polsce nie jest wypłacane jedynie 500+.
@waro: to co wszedzie na swiecie - im bogatsze spoleczenstwo z rozbudowanym państwem tym mniej chetne do rozmnazania od pewnego etapu. W 2 RP dzietnosc byla jeszcze wyzsza ale i tak mniejsza niz w XIX wieku. W PRL juz w latach 70 miales dzietnosc w miastach zblizona do tego co obecnie , jak nastapila poprawa na wsi i objeto ich systemem emerytalnym to i i tam zleciala. Oczywiscie kwestie kulturowe czy
źródło: comment_XzQtf6O6fbPTLXQOalhTN1zq5Otwpw5z.jpg
Polska: Nie upada


@Kjedne: No zależy, jak tam stan armii, edukacji służby zdrowia czy energetyki? Te pieniądze(przynajmniej część) były potrzebne w innych sektorach.

Wprowadza 500+ i dostaje 50 proc w sondażach


@Kjedne: Mając własne media to nie jest jakieś super osiągnięcie.

bezpośrednie następstwo kapitalizmu. A jak już masz sie czepiać (a wiem że będziesz) to konkretnie konsumpcjonizmu k

ale przecież wcale nie trzeba tutaj wykluczyć konsumpcjonizmu


@waro: Fazy rozwoju
źródło: comment_cpUnWsveaBmGzRXs7SpJsYbm0vETHJBk.jpg
No zależy, jak tam stan armii, edukacji służby zdrowia czy energetyki? Te pieniądze(przynajmniej część) były potrzebne w innych sektorach.


@CynicznyMarksista: Dobrze wiesz, że ja tego nie neguję, niemniej czy wierzysz w to, że liberałowie (a zwłaszcza liberalne wykopki) w 2015 r. uznałyby, że warto podwyższyć składkę zdrowotną (co i tak musi nastąpić) bo służba zdrowia zdycha ?
liberałowie (a zwłaszcza liberalne wykopki) w 2015 r. uznałyby, że warto podwyższyć składkę zdrowotną (co i tak musi nastąpić) bo służba zdrowia zdycha ?


@Kjedne: Zależy jak definiujemy liberalnego wykopka czy w ogóle liberała. Jeżeli to hardy korwinista to oczywiście że nie. Ale jakiś wyborca nowoczesnej? Może by się zgodził.

Zresztą, jak liberał musiałby wybierać między złem a złem(w jego rozumieniu) to uważam że osoba choć trochę racjonalna wybierze służbę zdrowia,
@CynicznyMarksista: bo kjedne to chyba kolejna osoba na wykopie dla której konsekwencje długofalowe są nieistotne - liczy się tylko to co jest tu i teraz. A teraz jest od paru już ładnych lat dobra koniunktura. Tylko że zamiast przestać się zadłużać, zreformować porządnie system edukacji, emerytalny, służbę zdrowia, przygotować prawdziwy program prorodzinny, który zwiększy dzietnosc, to PiS wolał przekupić ludzi za 500 plus, a widząc że się budżet nie sztymuje to
bo kjedne to chyba kolejna osoba na wykopie dla której konsekwencje długofalowe są nieistotne - liczy się tylko to co jest tu i teraz.


@cienki137: jak obgadujesz to wołaj ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A skąd to niby wynika ?