Wpis z mikrobloga

Kurier z UPS zostawił o 13 paczkę o wartości 850 zł pod drzwiami mojej sąsiadki piętro wyżej, nie było jej nawet w domu za to ja byłem cały czas u siebie, nawet nie zadzwonił.
O 16 sąsiadka przyszła z paczką, na szczęście jeszcze była. Kręcić aferę? Udawać że nigdy do mnie nie trafiła?

#kurier #kurierzy #prawo #afera #troche #streetwear bo yeezy 500
  • 108
  • Odpowiedz
Adidas ma darmową wysyłkę i świetny CS. Gdyby paczka nie dotarła, wysłaliby mu kolejną..

@flito: Fajnie. Ja jak coś zamawiam to też na początku odmawiam przyjęcia i czekam aż mi drugi raz wyślą.

I co podkreślam, adidas na 99,9% nie ma wykupionej opcji "do rąk własnych".

@flito: Bez tej opcji kurier musi się zmieścić do ulicy, bloku, klatki? Tak z ciekawości pytam bo jak coś zamówię to nie wiem czy mam szukać po sąsiadach czy
  • Odpowiedz
@ipkis123: czy Ty czytasz wgl co ja piszę?

Nie twierdzę że kurier zrobił dobrze. Kurier zrobił ŹLE. Natomiast co zyska OP na tym, że będzie kręcił aferę w UPS? Co mu to da?
  • Odpowiedz
Natomiast co zyska OP na tym, że będzie kręcił aferę w UPS? Co mu to da?

@flito: W sumie racja. Jeśli mamy do czynienia z fałszowaniem podpisu to nie zgłaszałbym do UPS. Policja jest odpowiednim organem.

A wracając do sedna twojego pytania. To jeśli byś został pobity/potrącony to zgłosiłbyś to na policję? Przecież to nie sprawiłoby że obrażenia zagoiłyby się szybciej.

A teraz na 100% poważnie. Jeśli kurier następnym razem
  • Odpowiedz
@MirasekTurasek: W praktyce gdyby miało potem dojść nawet do rzecznika praw konsumentów czy sądu konsumenckiego, to wówczas Ty poświadczasz nieprawdę, mówiąc, że niby coś nie doszło. Dostałeś towar i jedyne co możesz zrobić to składać reklamację do firmy kurierskiej i poinformować sklep, ale nie będzie to miało żadnych konsekwencji. Nie ma szkody, więc nie ma tematu z prawnego punktu widzenia.
  • Odpowiedz
Te, mnie to wkuriwa. Juz kolejna paczke muszr dymac do punktu odbioru. Na #!$%@? ci kurierzy, postawic od zaj4bania paczkomatow w dobrych lokalizacjach, zmniejszyc ceny i elo
  • Odpowiedz
@Dead_Inside: brawa dla tego OPa! Paczkomaty i punkty odbioru na kazdej ulicy. Jerona jakie to byloby piekne! Kurerzy nawet nie probowaliby doreczac paczek na wskazany adres tylko na "najblizszy adresowi" punkt odbioru. Piekne w swej prostocie, niestety nierealne. Punkty odbioru sa niestety nieoplacalne. Nie wiem jak z paczkomatami.

@ipkis123: pobicie a kurierka... no comments
  • Odpowiedz