Wpis z mikrobloga

Chcę złożyć sobie maszynkę do grania i renderowania materiałów wideo w 1080p i w późniejszym terminie również 4k. Co do procesora jestem zdecydowany, najwięcej wątpliwości mam co do płyty głównej. Starałem się oczywiście podejść jak najbardziej budżetowo do tematu - co sądzicie?

[CPU] Ryzen 3700x 3.6 GHZ

[MOBO] MSI B450M PRO-M2 V2 (updated bios)

[GPU] MSI GTX 1660 ARMOR

[RAM] Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15

[SSD] PNY Technologies XLR8 CS3030 500GB M.2

[POWER] SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W 80+ Gold

#komputery #pcmasterrace
#amd #ryzen
Pobierz wEuropie - Chcę złożyć sobie maszynkę do grania i renderowania materiałów wideo w 108...
źródło: comment_PibcftBpoyTsmihwI8E49tKhFm8S2t8E.jpg
  • 41
@mophk: Panie znawco, Pro, Gaming i Tomahawk są na tym samym laminacie i mają taką samą sekcję zasilania. Różnią się głównie stylizacją i kolorami. Wszystko mają to samo, nawet kodeki Audio. Chyba dopiero Gaming Plus, najdroższa z nich ma ciut lepszy kodek, ale dalej jest to to samo. No i na Tomahawkach jest NAJWIĘCEJ problemów z Ryzenami 3. Kompletnie nie ogarniasz.

Jak nie chce mieć problemów to Bazooka jest dla niego,
Imo bierz 5700 (bez XT) - ale NIE referenta. Jest z 1.5 raza szybszy niż 1660 - ale tylko o ile pracujesz na 1 monitorze. Jakieś Sapphire przykładowo. Procek 3700 (lub z X jak masz więcej kasy). Jak dużo video - to brałbym więcej RAM'u gdyby był zapas finansowy.
@Khaine: Po co Ci testy, jak każdy RAM to jest to samo, tylko różnią się timingami/mhz, a te to już każdy powinien sam ustawić. No dobra, chłodzeniem jeszcze i możliwościami o/c, ale jak moje pracują 1.35V przy CL16 no to nie jest gorąco. 1.45V też bezpieczne CL14, ale wzrost wydajności w grach marginalny jak się nie ma 2080 RTX.

Coś chcesz to mogę Ci jakiś test zrobić.

@wEuropie: O właśnie,
@mophk: Każde MSI B450 ma taką samą sekcję 4+1 (nie wiem czemu tam jest wpisane 4x2, co to oznacza). Tak czy siak każda ma tyle samo w midrange. Najlepsze oczywiście mają Tomahawk, Mortar i Bazooka, ale inne prawie nic im nie ustępują. Tomahawki były najlepsze do Ryzenów 2xxx, teraz są największe problemy z nimi, dlatego Bazooka ostatnio staje się popularna do Ryzenów 3xxx. Nie wiem jak Mortar.

A, wyżej niby jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nowywinternetach: to są vrm dla soc'a i są podwójne więc skoro nie masz 100% wiedzy nie szkaluj. samo to że ten tmhwk ma jakieś tam chodzenie na vrm już daje sporo. co z tego że wszystkie wg ciebie mają takie same sekcje skoro jedne mają heatsink a inne nie. te procesory potrzebują od cholery prądu i z 3xxx się to nie zmieniło na pewno. jeśli tmhwk się kaszani, spoko to doradz
@mophk:

skoro nie masz 100% wiedzy nie szkaluj


No nie mam, na temat tamtego wykresu, nie płyt.

Znam te linki, nie wiem co chcesz udowodnić.

o z tego że wszystkie wg ciebie mają takie same sekcje


W tym drugim linku masz zapisane dokładnie jaka jest sekcja zasilania. To nie wg mnie, tylko tak jest.

Każda z nich ma jednak 4+2.

te procesory potrzebują od cholery prądu i z 3xxx się to